Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 05/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zielone inwestycje na Oruni Górnej

 2 dodane: 19:19, 05/08/09

tagi:zieleńSM "Południe"dotacjeGdańsk

Miasto Gdańsk wesprze finansowo realizację 24 projektów urządzenia przydomowej zieleni. Składały je gdańskie wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i rady osiedla. Uznanie miejskiego „jury” wzbudziły projekty SM „Południe” i wspólnot mieszkaniowych z ulicy Nieborowskiej.

Zielone inwestycje na Oruni Górnej
Zielone inwestycje na Oruni Górnej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Czas na złożenie wniosków o dotację upłynął 30 czerwca br. Spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mogły ubiegać się o przyznanie dotacji na urządzenie zieleni na zarządzanych przez nich terenach lub też na obszarach, które są własnością gminy.

SM „Południe” na swój projekt uzupełniania otuliny Parku Oruńskiego oraz uporządkowania terenów, które leżą w bezpośrednim jego sąsiedztwie dostanie 7500 złotych. Kilka wspólnot z ulicy Nieborowskiej, zarządzanych przez firmę ERTA, otrzyma od miasta w sumie kilkanaście tysięcy złotych. Pozwoli to na ustawienie żywopłotów, zagospodarowanie zielenią terenów przy placu zabaw i na okalających wspólnoty pagórkach. Przedstawiciele ERTY komentowali krótko:
- Mieszkańcy naszych wspólnot z ulicy Nieborowskiej chcą, aby właśnie w tych okolicach stworzyć małe, „zielone płuca” z pożytkiem dla wszystkich. Teraz ten śmiały pomysł będzie mógł zostać zrealizowany.

Środki na „zielone" inwestycje pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miasta Gdańska. Spółdzielnie mieszkaniowe mogły liczyć na 50-procentową dotację. Wspólnoty mieszkaniowe natomiast, jako instytucje non profit, aplikować mogły o całkowite sfinansowanie przedsięwzięcia.

- Jestem pozytywnie zaskoczony odzewem na naszą propozycję. Obawiałem się, że może zgłosić się tylko kilka jednostek, tymczasem było ich zdecydowanie więcej. W przyszłym roku chciałbym, aby było ich przynajmniej kilkadziesiąt. To w końcu najlepiej sami mieszkańcy – a nie urzędnicy – wiedzą, gdzie i jak zainwestować pieniądze, aby ich okolica wyglądała jeszcze lepiej – mówi Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Galeria artykułu

Zielone inwestycje na Oruni Górnej

Zielone...

Przedstawicielka firmy ERTA prezentuje  "zielony projekt" ulicy Nieborowskiej

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

21:56, 24/02/10

Artykuł o monitoringu widziałam ale odpowiedzi dlaczego żadna wspólnota z Dolnej się nie zgłosiła niestety znalazłam, a jestem ciekawa dlaczego…!

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

12:45, 06/08/09

O to właśnie chcemy ich zapytać, już niedługo pojawi się u nas na ten temat artykuł. I przy okazji o monitoring :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:10, 06/08/09

dlaczego żadna wspólnota z Dolnej się nie zgłosiła?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:14, 06/08/09

A u nas na Dolnej??? Żadna wspólnota nie ma żadnego pomysłu... no bo i po co? A świetnie gdyby ktoś pomyślał o zagospodarowaniu starego cmentarza między ul. Junacką a Związkową -- jakiś plac zabaw, kawałek ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń