Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Biedronka" w kotłowni?

 10 dodane: 13:01, 28/09/11

tagi:JMDGSMGPECRaduńskakotłownia

Wraca temat "Biedronki" na Oruni. Przedstawiciele sieci handlowej, która w Polsce ma już prawie 1800 marketów, szukają miejsca na swoją inwestycję także tutaj. Jedną z lokalizacji przyszłego sklepu mogłaby być... nieczynna kotłownia przy ulicy Raduńskiej.

"Biedronka" w kotłowni?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 10

Brudne elewacje, poniszczone ściany, betonowe podłogi, trochę niepotrzebnej już nikomu elektroniki i wielkie kotły ciepłownicze - hala przy skrzyżowaniu Raduńskiej i Piaskowej to setki metrów niewykorzystanej przez nikogo przestrzeni. Teraz miejscem tym interesują się przedstawiciele Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciela sieci sklepów "Biedronka". Póki co nieoficjalnie.

- Nie potwierdzamy tej informacji - mówi nam Paweł Tymiński, rzecznik prasowy JMD, którego zapytaliśmy o zainteresowanie jego firmy budową "Biedronki" przy ulicy Raduńskiej. Jednak, że "coś jest na rzeczy" świadczą wypowiedzi przedstawicieli innych instytucji. Ale po kolei.

Opisywany wyżej budynek jest własnością Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, teren na którym się znajduje - Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kilka lat temu podjęto decyzję o zamknięciu kotłowni, zadecydowały względy techniczne i ekonomiczne. Od tego czasu hala "stoi odłogiem". Budynku doglądają pracownicy GPEC-u.

- Zainteresowanie halą jest spore. Ludzie pytają, co dalej z tym miejscem - opowiadają.

Pytają również przedstawiciele JMD.
- Mogę potwierdzić, że do naszej instytucji wpłynęło pismo od JMD w sprawie kotłowni przy ulicy Raduńskiej. Osobiście nikt się z nami nie kontaktował - mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy GPEC. Pytania sieci handlowej miały dotyczyć ewentualnej sprzedaży kotłowni.

Reprezentaci JMD pojawili się osobiście w oruńskiej siedzibie GSM.
- Przedstawiciel sieci handlowej pytał mnie, ile w zarządzanej przez nas okolicy mieszka osób. Liczba 7 tysięcy mieszkańców wydawała się dla niego satysfakcjonująca - relacjonuje Mirosław Literski, kierownik oruńskich osiedli w GSM. - Poproszono mnie również o wskazanie lokalizacji, gdzie w przyszłości mogłaby powstać "Biedronka". Przyszła mi na myśl kotłownia przy Raduńskiej, innych miejsc na tego typu inwestycje raczej tu nie widzę - dodaje.

GPEC rozważa sprzedaż kotłowni przy Raduńskiej, ale jeszcze nie w tej chwili.
- Najpierw musimy dograć wszystkie prawne formalności. O przyszłości tego miejsca będziemy rozmawiać ze Spółdzielnią i z Miastem. Ile potrwają negocjacje? Naprawdę trudno to przewidzieć. Jeżeli to GPEC będzie właścicielem i kotłowni i terenu, wtedy być może zdecydujemy się na sprzedaż budynku. Rozpatrzymy również ofertę JMD - komentuje Bruliński.

To nie pierwsze doniesienia o tym, że JMD planuje budowę "Biedronki" na terenie Oruni. W sierpniu 2009 roku firma wystąpiła do miasta o pozwolenie na budowę marketu na położonym przy Trakcie Św. Wojciecha 207 placyku. Wniosek nie zyskał jednak akceptacji urzędników. Zdaniem tych ostatnich, inwestor nie dopełnił w nim szeregu formalności.

Rzecznik prasowy JMD nie chce odpowiedzieć, czy jego firma nadal jest zainteresowana budową marketu na Oruni. Jednak wysoko postawiony przedstawiciel innej sieci handlowej, który prosi o zachowanie anonimowości, jest przekonany, że "Biedronka" powstanie już niedługo także na Oruni.
- W środowisku gdańskich handlowców mówi się o takiej inwestycji już od dłuższego czasu. Z tego co mi wiadomo, JMD nie wycofało się ze swych planów odnośnie Oruni. Pozostaje tylko pytanie, kiedy i w którym miejscu na dzielnicy sklep ten zostanie otwarty - mówi.

"Biedronka" w kotłowni?

...

"Biedronka" w kotłowni?

...

"Biedronka" w kotłowni?

...

"Biedronka" w kotłowni?

...

"Biedronka" w kotłowni?

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

81.95.199.*

10:45, 12/10/11

oj to na radunskiej te małe sklepiki zbankrutują jak zrobią biedronke w kotłowni

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.231.54.*

16:44, 04/10/11

oj ludzie nie przesadzajcie, dużo miejsca jest nie daleko (na przeciwko pasażu handlowego z solarium i sklepem mięsnym jest dużo miejsca). :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.20.*

11:30, 01/10/11

A mieszkańcy Przyjemnej i Żuławskiej z pewnością cieszyli by się z TIRów

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.114.*

20:03, 30/09/11

Dokładnie !! Hala przy Związkowej znacznie lepiej nadaje się pod budowę sklepu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

19:59, 29/09/11

Lepszym miejscem byłaby kotłownia przy ulicy Związkowej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.88.*

15:26, 29/09/11

Miejsce odpada z jednego powodu. BRAK MIEJSC PARKINGOWYCH... Chyba, że część zabudowania zostanie zburzona i zostanie wygospodarowane trochę miejsca.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.71.*

12:14, 29/09/11

:-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.205.34.*

08:30, 29/09/11

Niezły kocioł ;p

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń