Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sprzątanie po psach w Spółdzielni "Południe"

 1 dodane: 08:34, 19/08/09

tagi:

Na Osiedlu "Południe" rozpoczęła się akcja rozdawania torebek na psie nieczystości. Takie torebki dostanie każdy, kto zgłosi się do administracji.

Sprzątanie po psach w Spółdzielni
Sprzątanie po psach w Spółdzielni "Południe"
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

W Polsce ciągle nie ma nawyku sprzątania po swoim psie. Cześć właścicieli odmawia wyrzucania psich nieczystości zasłaniając się brakiem odpowiednich koszy. W tym wypadku nie ma problemu – samodegradująca torebka pozwala na wrzucanie sprzątniętych nieczystości do każdego przyulicznego kosza.
Większość posiadaczy psów w spółdzielni "Południe" już takie torebki znalazła w skrzynkach na listy.  
- Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku zaprosił nas do udziału w akcji "Bezpłatna Dystrybucja Torebek do Usuwania Nieczystości po Psach". My, oczywiście, przyklasnęliśmy temu pomysłowi – mówi wiceprezes SM "Południe" Hanna Ulewicz. - Otrzymaliśmy trzy i pół tysiąca torebek, z których dwa tysiące już rozdaliśmy. Na tablicach ogłoszeń rozwiesiliśmy informacje, że Ci, którzy nie figurowali w naszych rejestrach jako posiadacze psów, mogą odebrać torebki w siedziebie Spółdzielni. Powoli, ale systematycznie wzrasta liczba ludzi, którzy się po nie zgłaszają. Mam nadzieję, że posiadaczom psów akcja przypomni, że tereny Spółdzielni są dobrem wspólnym, o które należy dbać, a sąsiedzkie oddziaływanie i monitoring wizyjny będą ich motywować do przestrzegania przepisów porządkowych.

To koniec regulacji problemu psich odchodów na osiedlu.

- Na części trawników umieściliśmy w sumie sto tabliczek zakazujących wyprowadzania psów. Na klatkach schodowych są także piktogramy przypominające mieszkańcom o zakazie wyrzucania niedopałków i deptania trawników

Galeria artykułu

Sprzątanie po psach w Spółdzielni "Południe"

Sprzątanie po...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:00, 23/11/09

Karać i jeszcze raz karać, a w parku nos w dół bo niespodzianka czyha.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:38, 20/08/09

Brawo!!! Może taką akcję przeprowadziłaby Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa na Osiedlu Radunskim i Piaskowym, a także Spółdzielnia Mieszkaniowa Orunia

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń