Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejna blokada Traktu

 1 dodane: 16:50, 04/01/12

tagi:rybacyprotestTrakt Św. Wojciechablokada

Zła wiadomość dla kierowców: jutro (5.1) już drugi raz w ciągu ostatnich miesięcy rybacy będą na Trakcie Św. Wojciecha manifestować swoje niezadowolenie z decyzji polskiej administracji. Ulica będzie blokowana przez pięć godzin.

Kolejna blokada Traktu
Kolejna blokada Traktu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Według zapowiedzi organizatorów demonstracji, ma w niej wziąć około 300 osób. Uczestnicy zgromadzenia będą przechodzić przez przejście dla pieszych na wysokości posesji 3/11 Traktu Św. Wojciecha. Protest rozpocznie się o godzinie 12, zakończy o 17.

Pod koniec września rybacy blokowali przejazd samochodom w następujący sposób: 10 minut chodzili po przejściu dla pieszych, później następowała 5 minutowa przerwa. I tak przez kilka godzin.

Jak będzie teraz? Niewykluczone, że czas blokowania przejścia jeszcze się wydłuży.

Na czas trwania protestu będą zorganizowane objazdy. Policjanci będą kierować ruchem.

Podczas ostatniej demonstracji, jej przewodniczący Grzegorz Szomborg wypowiadał się dla nas następująco:
- Dziś blokujemy ruch na Trakcie Św. Wojciecha. Przykro nam, że musiało do tego dojść , ale zostaliśmy postawieni pod ścianą.

O co chodzi w całym proteście?

Rybacy protestują przeciwko karom, które zostały na nich nałożone za przekroczenie ustanowionych przez unijne prawo norm połowowych dorsza. Sprawa dotyczy 2007 roku. W dokumencie wysłanym do premiera Tuska rybacy proszą o uchylenie nałożonych kar i wyjaśnienie całej sprawy. Pytają jak to możliwe, że w 2007 roku Ministerstwo Rolnictwa, które informacje o przekroczeniu przez rybaków unijnych norm powinno posiadać, nie nakazało przerwania połowów.

Wysokość niektórych kar sięga nawet 350 tysięcy złotych.

Galeria artykułu

Kolejna blokada Traktu

Kolejna blokada...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.53.*

12:05, 05/01/12

Dochodzenie swojego poprzez zatruwanie życia ludziom niezwiązanym z tematem jest zwykłym gnjostwem. Dlaczego nie pójdą pod sejm?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.108.*

22:24, 04/01/12

Dlaczego Trakt św.Wojciecha? Więcej osiągną blokując centrum koło byłego Żaka i koło Urzędu Wojewódzkiego...albo Sopot i Gdynię... Ktoś marnie pokierował protestujących na Trakt, dlatego tak marne wyniki blokady ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.102.*

19:31, 04/01/12

Bo Orunia jest ważna! Niczym Wiejska :-)

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

94.78.135.*

19:20, 04/01/12

Z jednej strony rozumiem niezadowolenie i rozgoryczenie tych wszystkich osób i życzę pozytywnego rozwiązania sprawy, ale też z drugiej strony nie rozumiem takiej formy demonstracji, uprzykrzającej życie innym ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA