Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 24/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trzy ulice do remontu

 1 dodane: 16:17, 17/01/12

tagi:RaduńskaTrakt św. WojciechaUboczeremont

Jest zdecydowanie lepiej niż w ostatnich latach - 2012 to rok, w którym trzy oruńskie ulice czeka większy remont. Szczęśliwcami są…

Dwa lata temu wyremontowano odcinek Raduńskiej, teraz asfalt
Dwa lata temu wyremontowano odcinek Raduńskiej, teraz asfalt "pójdzie dalej"
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Dwa lata temu odcinek 200 metrowego odcinka ulicy Raduńskiej, w zeszłym roku zabrakło pieniędzy na jakikolwiek większy remont ulicy na terenie Oruni. Patrząc na tego typu statystykę, informacje, które przedstawili nam dzisiaj urzędnicy, brzmią zdecydowanie lepiej. Nic dziwnego, na ten moment „pewniakami” do remontu są fragmenty "aż" trzech oruńskich ulic. Wszystkie prace mają zostać przeprowadzone właśnie w 2012 roku.

Około 300 tysięcy złotych pochłonie remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Raduńskiej – robotników zobaczymy na odcinku od ulicy Piaskowej do Diamentowej. Będzie to kontynuacja rozpoczęto dwa lata temu remontu ulicy Raduńskiej. Wówczas prace miały miejsce od skrzyżowania z ulicą Małomiejską do ulicy Piaskowej.

Być może już w roku 2013 zostanie wyremontowany kolejny odcinek ulicy Raduńskiej. Jakiej długości? Na ten moment nie wiadomo. Nie ma co jednak liczyć, że roboty od razu obejmą cały fragment ulicy aż do Parku Oruńskiego.

W okolicy skrzyżowania Diamentowej z Raduńską ma zostać wybudowane przejście dla pieszych.

Robotnicy pojawią się też na Trakcie św. Wojciecha. I w tym przypadku nie o klasyczne łatanie dziur w nawierzchni jezdni chodzi.
- Na Trakcie św. Wojciecha wykonana zostanie tzw. nakładka bitumiczna na istniejącej nawierzchni i w śladzie istniejącej jezdni. Oznacza to, że nie będziemy korygować istniejącej geometrii jezdni. Roboty wykonywane będą na około 400 metrowym odcinku od granicy administracyjnej miasta w kierunku centrum – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Skąd decyzja, aby remontować właśnie ten odcinek Traktu św. Wojciecha?
- Zakres prac wynika ze stanu technicznego nawierzchni Traktu w tym miejscu. Jest ona po prostu najbardziej zdeformowana i zużyta – odpowiada Kaczmarek.

Remontu Traktu można spodziewać się najwcześniej na wiosnę. Podobnie rzecz ma się z kolejną ulicą. Tutaj koszt wszystkich prac oszacowano na 40 tysięcy złotych.
- Chodzi o ulicę Ubocze. Zostanie tam wykonana nawierzchnia bitumiczna na podbudowie z kruszywa – wyjaśnia rzecznik ZDiZ.

Niektórzy mieszkańcy dzielnicy zastanawiają się, czy jest szansa na dodatkowe remonty. Wskazują na łagodną jak do tej pory aurę. Czy zaoszczędzone na „walcę z zimą” środki można będzie przeznaczyć na kolejną oruńską ulicę, albo dalszy remont Traktu św. Wojciecha czy Raduńskiej?
- Z tak zwanych zimowych oszczędności wykonywane są wyłącznie bieżące doraźne naprawy, na przykład łatanie dziur. Zadania, o których mowa w pytaniu takimi nie są – rozwiewa nadzieje Kaczmarek.

O remonty oruńskich ulic zabiegali między innymi lokalni radni osiedla. Jak oni komentują tegoroczną deklarację przedstawicieli ZDiZ?
- Patrząc na skromny budżet miasta i zapowiadane cięcia kosztów, związane z Euro2012, uważam, że sporo środków trafiło na Orunię. Ale wciąż za mało. Ciągle brakuje inwestycji w naszym rejonie. Można powiedzieć, że każda ulica wymaga jakiś nakładów – wypowiada się Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Galeria artykułu

Dwa lata temu wyremontowano odcinek Raduńskiej, teraz asfalt "pójdzie dalej"

Dwa lata temu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

17:44, 19/01/12

A kiedy będzie remontowana ul.Żuławska z przyległymi sąsiednimi ulicami od torów do ul.Smoleńskiej i dalej? Teraz tam ulica lest wyjeżdżona i czarna a chodniki zasypane snieżną breją. Znow to samo jak co roku - ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

89.69.102.*

23:52, 18/01/12

Nie da się szybciej bo jest ograniczenie do 30 ;]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

23:31, 18/01/12

Teraz nie potrzeba progów zwalniających bo szybciej jak 40 się po prostu nie da.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.126.69.*

10:05, 18/01/12

Na ulicy Radunskiej ruch kolowy jest coraz wiekszy i jezeli w takim tepie bedzie remont tej ulicy to zanim zostanie cala ukonczona to pierwsze odcinki beda do naprawy. Trzeba tez brac pod uwage koszty, chyba ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.238.112.*

08:06, 18/01/12

Dziwi mnie że nie ma ulicy Żuławskiej przynajmniej początku nie mówiąc już o wystających studzienkach.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.231.54.*

22:07, 17/01/12

Dobrze, że w ogóle coś robią. Raduńska jest bardzo dobrą alternatywą, dla ominięcia korków na trakcie, gdy ktoś chce jechać np na Górną czy też Chełm. Ciekawe czy dożyję czasów, gdy Piaskową pojadę po ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.197.58.*

21:39, 17/01/12

żuławską od melioratki do torow powinni zrobic.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.31.*

20:18, 17/01/12

A kiedy będą remontowane Grabowa i sąsiednia Stefana Ramułta.Grabowa miała być remontowana w tym roku po wcześniejszym zrobieniu chodnika od Smoleńskiej w kierunku torów kolejowych.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:53, 17/01/12

Dobre i to

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń