Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Atrakcyjne ferie

 1 dodane: 15:04, 25/01/12

tagi:atrakcjeofertaferie

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Co zrobić, jeśli nasze dziecko zostaje w domu, a nie chcemy, żeby spędziło dwa tygodnie przed telewizorem? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie atrakcje z myślą o uczniach przygotowano tej zimy na Oruni i nie tylko…

Atrakcyjne ferie
Atrakcyjne ferie
Fot. p.kalbarczyk

Fotografia 1 z 1

Warto przyjrzeć się ofertom szkół, ponieważ wiele placówek zapewnia swoim uczniom zorganizowany wypoczynek. Wśród atrakcji m.in.: zajęcia rekreacyjno – sportowe, plastyczne, artystyczne, komputerowe oraz bloki filmowe.

W większości przypadków w zajęciach może uczestniczyć każde dziecko ze szkoły – ilość miejsc nie jest ograniczona. Tak jest chociażby w Szkole Podstawowej nr 12 przy Człuchowskiej 6 i Gimnazjum nr 10 przy Gościnnej 17. Zdarzają się także sytuacje, gdzie należy wypełnić wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania u wychowawcy, tak jest np.: w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przy ul. Małomiejskiej 8a oraz w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Stromej 19). Oferty szkół są bezpłatne.

Orunia...
Zimowisko organizuje parafia pw. św. Jana Bosko przy ul. Gościnnej 15. Oprócz zajęć na miejscu, przewidziane są także wyjścia, na przykład na lodowisko. Wypoczynek jest częściowo finansowany przez parafię. Szczegóły i zapisy – na miejscu.

Jeśli chodzi o Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”, w pierwszym tygodniu ferii będzie funkcjonował tylko Klub Malucha.

W drugim przewidziane są regularne spotkania Klubu Młodych (do grupy może dołączyć młodzież w wieku 13-17 lat) oraz Świetlicy (grupa zamknięta), na którą czeka wiele niespodzianek.

– Dzieci ze Świetlicy będą uczestniczyły w różnych wyjściach i spotkaniach rekreacyjnych. Planujemy na przykład bal i kino – informuje Ewa Sasimowska, koordynatorka świetlicy w Gościnnej Przystani.

Ciekawą ofertą może się pochwalić Dworek Artura. W terminach 30 stycznia – 3 lutego oraz 6 – 10 lutego (10:00 – 15:00) odbędą się półkolonie. Dzieci będą mogły uczestniczyć w rozmaitych zajęciach, takich jak: warsztaty plastyczne, kulinarne, wyjście na spacer do Parku Oruńskiego, wycieczka do Akwarium w Wielkim Młynie czy spacer po starówce. Cena za turnus to 60 zł. Organizatorzy informują, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc

Orunia Górna…
Wiele atrakcji czeka też na dzieci i młodzież ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”. Dla sportowców przygotowano turniej piłki nożnej, z podziałem na cztery grupy wiekowe. 30 stycznia zmierzą się najmłodsi (zerówka oraz klasy 1-2 szkoły podstawowej), 1 lutego klasy 3-4 szkoły podstawowej, 2 lutego klasy 5-6 szkoły podstawowej, natomiast 3 lutego młodzież gimnazjalna.

Rozgrywki odbędą się w sali gimnastycznej  Gimnazjum nr 6 przy ul. Głębokiej 11. 
- Oprócz rozgrywek planowane są również dwa wyjścia do kina (31 stycznia i 7 lutego, grupy po 50 osób). Być może uda się nam także zwiedzić PGE Arenę. Wszystkie atrakcje są bezpłatne – zachęca Franciszek Wantuch ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”.

Ujeścisko…
Niestety tutejszy Dom Sąsiedzki nie przewiduje na te ferie żadnych atrakcji.
Parafia pw. Ojca Pio przy ul. Przemyskiej 21 organizuje zimowisko w Białce Tatrzańskiej dla ministrantów i lektorów – szczegóły i zapisy w biurze parafialnym. Poza tym 5 lutego odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci – szczegóły i zapisy w parafialnej kawiarence.

MOSiR…
Planując zimowy wypoczynek, warto także zapoznać się z atrakcjami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do najważniejszych należy akcja „Basen za zeta”: w dniach 30 stycznia – 3 lutego oraz 6 – 10 lutego, w godzinach 8:00 – 15:00, dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat mogą korzystać z basenu przy ul. Chałubińskiego 13 (Chełm), płacąc tylko złotówkę za wejście (45 minut). Należy zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną.

Za symboliczną złotówkę można wziąć także udział w zajęciach prowadzonych przez ratowników (niesienie pomocy w wodzie, przybliżenie idei ratownictwa, bezpieczna kąpiel). Zajęcia będą się odbywały na tym samym basenie od godziny 15:00 (przez cale ferie, od poniedziałku do piątku). Oprócz tego, w hali przy ul. Traugutta 29 (również przez całe ferie, od poniedziałku do piątku) w godzinach 10:00 – 11:00 oraz 16:30 – 17:30 będą się odbywały bezpłatne treningi judo (należy zabrać ze sobą dres), a w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 bezpłatne zajęcia z koszykówki (11:00 – 14:00).

W każdą sobotę o 9:00 w parku Reagana (przy ul. Dąbrowszczaków) planowane są bezpłatne biegi z pomiarem czasu (dystans 5 km, warunek uczestnictwa – rejestracja na stronie http://www.parkrun.pl/).

Wcześniej informowaliśmy także o „Feriach z Piłką”, na które zaprasza prezydent Paweł Adamowicz.

Jak widać, pomysłów na dobrą zabawę podczas ferii nie brakuje. Najbliższe dwa tygodnie można spędzić ciekawie, nie wyjeżdżając z Gdańska. I ci młodsi, i ci starsi mają w czym wybierać. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć wszystkim udanego wypoczynku!

Szkoła Podstawowa nr 12
ul. Człuchowska 6
tel. 58 7850100

Szkoła Podstawowa nr 40
ul. Stroma 19
tel. 58 3090616

Gimnazjum nr 10
ul. Gościnna 17
tel. 58 3090969

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5
ul. Małomiejska 8a
tel. 58 309 44 21

parafia pw. św. Jana Bosko
ul. Gościnna 15
tel. 58 309 09 78
parafia pw. Ojca Pio
ul. Przemyska 21
tel. 58 326 07 90

Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”
ul. Gościnna 14
tel. 58 304 99 56

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”
ul. Strzelców Karpackich 1
tel. 58 306 84 85

Dowrek Artura GAK
ul. Dworcowa 9
tel. 58 3066676

Szczegóły dotyczące ferii z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tutaj:
http://www.mosir.gda.pl/pl/nowosci/ferie_2012

Galeria artykułu

Atrakcyjne ferie

Atrakcyjne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń