Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 23/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzielnica w migawce...

 12 dodane: 17:10, 04/02/12

tagi:zdjęciarelacja

Co interesującego działo się w ostatnich dniach na Oruni i w jej okolicach? Na to pytanie odpowiadają obiektywy naszych aparatów.

Dzielnica w migawce...
Dzielnica w migawce...
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 12

Rozbiórka peronu przy Dworcowej, a przy tym "demolka" zabytkowego muru i oświetlających okolicę lamp, mocno zmarźnięty i konkretnie już modernizowany Kanał Raduni w Św. Wojciechu, rosnący w górę, ale wciąż bez klientów market Lidl na Sandomierskiej i sobotni spokój na budowanej estakadzie Obwodnicy Południowej - to szybki przegląd ostatnich "inwestycyjnych" wydarzeń (z pewnością nie wszystkich) z Oruni i Św. Wojciecha.

Nie zabrakło też bardziej społecznych akcentów. Mamy więc wyznanie poety-zielarza, wypisane na murze w okolicy Żuławskiej i Związkowej. Jest też dowód na to, że Polacy nie lubią pustki w przestrzeni publicznej - tam gdzie jest taka możliwość (choć czasami nawet jak jej nie ma) musi zawisnąć reklama.

Tutaj baner znalazł się na remontowanej obecnie kuźni z ulicy Gościnnej. Na budynku wciąż jest miejsce na dodatkową promocję! Czy wykonawca, lub ktoś inny skorzysta z tej opcji, czas i nasze zdjęcia pokażą. Tak na marginesie, ciekawą wizję, która w żartobliwy sposób pokazuje "co by było gdyby Polacy mieli zawsze i wszędzie ostatnie słowo do powiedzenia" znaleźć można tutaj. "Felgi i opony" na egipskiej piramidzie? Reklama piwa na wieży Eiffla? Nie ma problemu! :)

A skoro o estetyce mowa, to warto zerknąć na interesującą aranżację kładki w rejonie ulicy Sandomierskiej. Kto powiedział, że Orunia nie może być kolorowa? Żółto-czerwona- szara-rdzawa wizja robotników robi wrażenie. - Bo kiedyś malowali żółtym, później się kolor trochę zamazał, to przyszli pomalowali czerwonym, ale chyba farba im się skończyła - usłyszelismy od jednego z mieszkańców Oruni.  

Było pstrokato, teraz będzie czarno-biało. Jedno z podwórek na Trakcie św. Wojciecha, rozdzielające dwie kamienice. Jedna z nich doczekała się już nowej elewacji, druga jeszcze nie dostąpiła tego szczęścia. Ale czy rzeczywiście nowy wygląd kamienic na Trakcie i Rejtana się Wam podoba? Z pewnością chwalą go sobie mieszkający w odnowionych budynkach ludzie. - Jest zdecydowanie cieplej w domach i blok wygląda lepiej z zewnątrz. Tylko te klatki... - komentowała jedna z mieszkanek.

Czekamy na Wasze zdjęcia! Zarówno te, które pokazują, że na Oruni "coś się dzieje", jak i te dowodzące, że nic się nie zmienia. Fotografie ukazujące absurdy, wesołe i smutne chwile, ciekawe postaci i klimatyczne "miejscówki".

Już za tydzień kolejna porcja obiektywu. Mamy nadzieję, że z Waszym udziałem :)

Wszystkie zdjęcia (oprócz "poety" i dwóch kamienic) zostały wykonane w ostatnim tygodniu.
Dzielnica w migawce...

Dzielnica w...

Dzielnica w migawce...

Dzielnica w...

Dzielnica w migawce...

Dzielnica w...

Dzielnica w migawce...

Dzielnica w...

Dzielnica w migawce...

Dzielnica w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

20:44, 24/02/12

Zdjęcia ze sławetną kładką nad ul.Trakt sw.Wojciecha... Następna taka jest przy ul.Raduńskiej. Pamiętam jak przy wielkich mrozach i opadach śniegu, gdy było wszystko oblodzone i nieodśnieżone naturalnie, trudno ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.116.*

15:44, 08/02/12

...to prawda, muru bardzo szkoda...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.79.52.*

17:40, 06/02/12

Zabytkowego muru szkoda :(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:32, 05/02/12

A kiedy otworzą Lidla?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.88.*

20:12, 04/02/12

Ola robi extra zdjęcia :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń