Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Stróże prawa po raz drugi

 1 dodane: 16:16, 25/04/12

tagi:policjastrażbezpieczeństwoporządekrada

Już jutro (26.4) o godzinie 17:30 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie policji i straży miejskiej z mieszkańcami Oruni. Dyskusję na temat poprawy bezpieczeństwa i porządku zorganizowała lokalna Rada Osiedla.

Stróże prawa po raz drugi
Stróże prawa po raz drugi
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Przyjść na spotkanie może każdy. 

Kilka miesięcy temu miało już miejsce spotkanie między reprezentantami Rady, a strażą miejską i policją. Ci ostatni pytani, o to jak poprawić bezpieczeństwo na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach odpowiadali:
- Więcej policjantów, monitoring w kolejnych punktach dzielnicy, a także lepsza współpraca mieszkańców z policją.

Nieco później w Gościnnej Przystani odbyło się pierwsze spotkanie stróżów prawa z mieszkańcami Oruni. Przyszło około 30 osób.

Na sali nie brakowało emocji. Mieszkańcy zadali kilka pytań "nie na temat". Zawiodła prowadzona przez radnych moderacja dyskusji.

Podczas listopadowego spotkania oruniacy zgłosili jednak stróżom prawa wiele problemów. Mieszkańcy narzekali na małą ilość patroli na Oruni i brak skuteczności policji w walce ze złodziejami i chuliganami. Kilku oruniaków wskazywało na trudności z dodzwonieniem się do komisariatu na ulicy Platynowej.

Pytania i uwagi kierowano też do strażników miejskich. Poruszano kwestie braku sprzątania i odśnieżania chodników (wskazywano m.in. ulice Przy Torze i Sandomierską). Proszono o interwencję w sprawie nieodpowiednio zaparkowanych samochodów (ulica Granitowa) i zawieszonych jeszcze plakatów wyborczych (Lipce).

Galeria artykułu

Stróże prawa po raz drugi

Stróże prawa po...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.231.57.*

06:03, 26/04/12

Gdy można się wykazać zamykając kilkoro nastolatków, (przez jeden durny telefon) to robią akcję przeciw terrorystom, i premie są, a ludzi nie brak. Gdy chodzi o zgłoszenie przez Oruniaka to lipa "Ludzi nie mamy"

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

18:41, 25/04/12

I co policja nam powie ciekawego? Że nie ma ludzi do pracy? Że robią wszystko co w ich mocy? Zawracanie gitary

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń