Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Więcej mundurowych na Rejtana

 1 dodane: 13:13, 10/11/12

tagi:patrolebezpieczeństwoRejtanatunel

Dodatkowe patrole straży miejskiej, policji i Straży Ochrony Kolei – to efekt pierwszego spotkania „na szczycie” w sprawie poprawy bezpieczeństwa niedawno powstałego przejścia podziemnego przy ulicy Rejtana.

Więcej mundurowych na Rejtana
Więcej mundurowych na Rejtana
Fot. Straż Miejska Gdańsk

Fotografia 1 z 1

- Jestem bardzo zadowolona, że udało nam się spotkać w takim gronie. Cieszę się, że dodatkowe patrole pojawią się jeszcze przed zimą – mówi Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16, inicjatorka czwartkowej dyskusji.

O tym, że okolica ulicy Rejtana nie należy do najbezpieczniejszych pisaliśmy tutaj. Dyrekcja pobliskiej szkoły i rodzice chodzących tam dzieci martwią się, że wraz z oddaniem do użytku podziemnego przejścia, codzienna droga do szkoły stanie się dla najmłodszych jeszcze bardziej uciążliwa.

W czwartkowym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 16 udział wzięli przedstawiciele policji, straży miejskiej, Straży Ochrony Kolei, radni miasta, radni osiedla, a także reprezentanci PKP PLK.

Uczestnicy dyskusji ustalili, że w rejon przejścia zostaną skierowanie dodatkowe patrole policji, SOK i straży miejskiej.
- Więcej patroli będzie przede wszystkim w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy to najwięcej dzieci korzysta z tunelu. Zależy nam na tym, żeby uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć do szkoły i później ze szkoły bezpiecznie wrócić – wypowiada się Andrzej Czeran, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku.

Jak udało nam się ustalić, dodatkowe patrole zobaczymy tutaj przez miesiąc. Później, inwestor (PKP PLK) odpowiedzialny za budowę przejścia podziemnego przy ulicy Rejtana, ma zamknąć tunel na kilka miesięcy. Wszystko po to, aby dokończyć prace (przejście podziemne jest obecnie w stanie surowym). Z nieoficjalnych informacji wynika, że za taką decyzją inwestora może stać surowa krytyka odnośnie stanu technicznego i bezpieczeństwa tunelu (także i na naszym portalu), z jaką spotkał się ze strony mieszkańców.

Tymczasowe, naziemne przejście przez tory (tunel ma zostać otwarty ponownie w maju) zostanie ustawione kilka metrów obok dawnego przejścia przy ulicy Rejtana.

W trakcie dyskusji poruszono również kwestię monitoringu. PKP PLK nie wyklucza, że w przyszłości zamontowane przy tunelu kamery mogłyby zostać podpięte pod system monitoringu kolei. Z kolei lokalna Rada Osiedla mówi otwarcie o tym, że przynajmniej w części mogłaby dołożyć się do zakupu kamer. Wszystko zależy od tego, na ile wyceniono by taką inwestycję.

- Zależy nam, aby kamery były przed i także w samym przejściu podziemnym. Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie. Chcę też podkreślić, że my jako Rada Osiedla jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej dzielnicy taki tunel powstaje. Ale kolejnym krokiem powinno być zwiększenie bezpieczeństwa tego miejsca – uważa Agnieszka Bartków, szefowa Rady Osiedla i uczestnik czwartkowego spotkania.

Kolejne spotkanie w tej samej sprawie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Galeria artykułu

Więcej mundurowych na Rejtana

Więcej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (12)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

46.205.103.*

11:34, 29/12/12

Ten tunel to wspanialy barek pod chmurka i schronienie przed zla aura dla roznego typu meneli i lobuzow normalni ludzie tamtedy nie chodza bo strach .

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

89.69.102.*

13:05, 28/11/12

Dzień dobry. Do 46.204.79 - tutaj znajdzie Pan/ Pani trochę informacji na temat, o którym Pan pisze: http://mojaorunia.pl/index.php?option=com_orunia&task=artykul&Itemid=24&id=1870 Do tematu mamy zamiar ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.204.79.*

07:23, 28/11/12

Panie redaktorze !!!Nagłośnijcie sprawę budowy przejazdu pod lub nad torami.To,co się dzieje w godz.szczytu na Dworcowej/brak świateł-kierowcy jeżdżą po chodniku/,Sandomierskiej/krótkie zielone światła/to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.217.*

18:16, 19/11/12

Niech s.M./obiboki od blokad/oraz \"urzędnicy prezydenta\"/tysiące/ pilnują tego wynalazku na Rejtana!!!A czemu nie przejazd dla samochodów?Ale Gdańsk nie może się równać z Pruszczem/są od dawna dwie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.205.78.*

07:58, 15/11/12

Niech "debile"z PKP pilnująraz porządku w tym cudzie tunelu.A może byście chcieli...zaangażować do tego...dyrektorów szkół? Gdzie było miasto przed tą budową???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.31.35.*

16:01, 12/11/12

Już widzę jak staruszka lub dziecko przechodzi przez tory, po których pociąg jedzie 100 km/h... przejście górą lub dołem musiało powstać, ale dlaczego wybrano dół...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.18.150.*

12:20, 12/11/12

"że my jako Rada Osiedla jesteśmy bardzo zadowoleni, że w naszej dzielnicy taki tunel powstaje" - nie wiem z czego tu się cieszyć. Z samego faktu że cos zbudowano? Kamery nie zagwarantuja bezpieczeństwa w takim ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.18.150.*

11:38, 12/11/12

Zejście do tunelu niczym do schoronu z jakiejś postapokaliptycznej wizji :P

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:25, 11/11/12

Ale z ciebie bohater gimbusie, jak ja cię zczaję to będziesz te fajki zjadał

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.77.158.*

17:55, 11/11/12

xD jak teraz bd szedł do szkoły to musze uwazac na tunel zeby Straz miejska mnie nie zczajiła z fajka xD

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.126.219.*

17:52, 10/11/12

Brawo dla dyrektorki " szesnastki", że zorganizowała takie spotkanie! To juz pierwszy ważny krok, aby sie cos zmieniło na lepsze. To dobrze, że udział wzięli ci od których bedzie zależało bezpieczenstwo naszych ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.115.153.*

16:48, 10/11/12

"Fala krytyki" To bzdura a nie fala krytyki. O krytyce można mówić gdy w grę wchodzą gusta i guściki a nie stan techniczny obiektu budowlanego, o tym decyduje prawo, a paragrafów na to gówno które PKP ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA