Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 02/07/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Dziko" w Parku

 1 dodane: 18:26, 24/11/12

tagi:Park Oruńskidziki

Park Oruński nawiedzany przez wandali. Czworonożnych i według niektórych, długo tutaj nie widzianych. Dziki, bo o nich tu mowa, zniszczyły już 400 metrów kwadratowych zieleńca.

"Dziko" w Parku
Fot. Internet

Fotografia 1 z 1

- To pierwszy przypadek od wielu lat, kiedy dziki zawitały do tej części miasta. Dotychczas najbardziej ‘spektakularne’ ślady bytności tych zwierząt odnotowaliśmy w Parku Reagana - opowiada Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Koszt rekultywacji przekopanych przez dziki, a będących pod zarządem ZDiZ trawników i zieleńców w Gdańsku, to rocznie ok 50 tys. złotych. Jak podaje Kaczmarek, zwierzęta te zryły już ponad 3 hektary gdańskich trawników.

Urzędnicy przypominają, aby nie karmić dzików. I aby nie pozostawiać resztek jedzenia w dostępnych dla zwierząt miejscach. A także zamykać altany śmietnikowe, bo dziki potrafią żerować nawet w takich miejscach. Na Oruni ta ostatnia prośba nie jest łatwa do spełnienia.  Wiele śmietników w dzielnicy prezentuje się w nad wyraz opłakanym stanie, nikt nie ich nie obudowuje i oczywiście nie zamyka.

Galeria artykułu

"Dziko" w Parku

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.115.135.*

08:22, 25/11/12

62.61 Nie mogę powiedzieć który, gdybym tak zrobił to PO zaraz by krzyczało że ich inwigiluję, a PiS z kolei miałoby pretensje że im chleb odbieram:-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

21:23, 24/11/12

95.40... hahahaah który to radny? ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.119.*

20:33, 24/11/12

U nas śmietniki obudować? Wolne żarty. Przecież od razu to rozwalą. Niestety ale taka jest oruńska młodzież, nie wszyscy ale kilku bo nie większość. W sumie jestem zdziwiony że portal ten jeszcze nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.40.246.*

20:16, 24/11/12

Gdzieś w parku widziałem jednego radnego z PO który buchtował w poszukiwaniu funduszy na utrzymanie pomnika Adamowicza, (czytaj stadionu) a teraz zwalają na Bogu ducha winne dziki.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń