Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 18/11/2019

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mam domek jednorodzinny, czy muszę odśnieżać chodnik za moim płotem?

MojaOrunia.pl » FAQ » ...

 0 dodane: 18:50, 21/01/13

tagi:

Jeżeli z naszą posesją sąsiaduje chodnik, ciąg pieszy, lub schody, mamy obowiązek chwycić za łopatę i odśnieżyć nasz fragment. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy zostać ukarani nawet 500-złotowym mandatem.

Co ciekawe, istnieją sytuacje, w których właściciel domu jednorodzinnego – nawet, gdy chodnik publiczny przylega do prywatnej posesji – zwolniony jest z obowiązku odśnieżania takiego chodnika. Jak informują eksperci, dzieje się tak w przypadku, gdy:
- na chodniku dopuszczony jest płatny postój pojazdów (wtedy za odśnieżanie odpowiada gmina, pobierająca opłaty za parkowanie);
- przed domem znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, autobusowy lub tramwajowy (uprzątnięcie śniegu zalegającego na chodniku należy wtedy do przedsiębiorstwa komunikacyjnego).

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

13/11 Mam kapitał, który zostanie wykorzystany na udzielenie szcze...»

09/11 Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebuj...»

09/11 Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebuj...»

05/11 Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku udzieli lekcji gry ...»

19/10 cześć Jestem matką i robię szybkie pożyczki w ciągu 1 god...»

• Wiecej ogłoszeń