Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Protest w sprawie "zawracania ciężarówek" na ul. Gościnnej

 1 dodane: 07:47, 20/09/09

tagi:Trakt Św. Wojciechaul. Gościnnaprotest

W najbliższą (20.09) niedzielę w kościele pw. Św. Jana Bosko zbierane będą podpisy ludzi nie zgadzających na to, żeby ul. Gościnną skierowane były samochody ciężarowe zawracające z drogi w kierunku Pruszcza na Gdańsk.

Protest w sprawie
Protest w sprawie "zawracania ciężarówek" na ul.
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

O stworzeniu na ul. Gościnnej "węzła" do zawracania samochodów ciężarowych informowaliśmy już na początku sierpnia. Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni budowany jest właśnie pas na Trakcie Św. Wojciecha, który ma ułatwić skręt w ulicę Gościnną. Dalej samochody mają przejeżdżać w stronę komisariatu i skręcać za nim w kierunku Gdańska. Docelowo, w przyszłym roku Trakt Św. Wojciecha ma być przedzielony betonową barierą od Zaroślaka do ul. Sandomierskiej. Samochody osobowe jadące z centrum Gdańska w kierunku Pruszcza skręcić w lewo lub zawrócić będą mogły dopiero na skrzyżowaniu z ul. Sandomierską. Samochody ciężarowe – dopiero na ul. Gościnnej. Zakaz skrętu, jak tłumaczy ZDiZ jest podyktowany bezpieczeństwem. O jego powstanie wnioskowała Policja.

Stworzenie z ul. Gościnnej "węzła" do zawracania ciężarówek stoi w sprzeczności z planem renowacji tej zabytkowej ulicy i planem stworzenia tzw. Oruńskiego Starego Miasta.

Galeria artykułu

Protest w sprawie "zawracania ciężarówek" na ul. Gościnnej

Protest w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

18:46, 01/02/10

Na Gościnnej jest kilka "zabytków" kuźnia, kościół, szkoła muzyczna etc. czy to nie zaszkodzi tym obiektom. Dodatkowo jest tam przejście dla pieszych bardzo aktywne pozwala na przejście do przystanku ZKM czy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:38, 23/09/09

a dlaczego nie zrobić ronda na sandomierskiej- wszyscy byliby szczęśliwi. a tak lepiej puścić ruch przez oruńską starówkę, rozj... co zostało, a potem sprzedać ziemie zagranicznym inwestorom, którzy postawią ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:11, 21/09/09

TIRy nie wykręcą na Sandomierskiej...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:53, 21/09/09

A w zasadzie czemu nie może byc odwrotnie? Tir-y na Sandomierskiej, a osobówki na Gościnnej jeśli już?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:49, 20/09/09

Jak nie to emeryci będą przechodzić przez przejście przez kilka godzin;p "Prosto z Polski" z TVN24 przyjedzie i może to coś da ;)

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

18:36, 20/09/09

Da to coś ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:31, 20/09/09

Podpisy są zbierane bezpośrednio po mszy. Więc jeśli chcesz się podpisać, ale jeszcze tego nie zrobiłeś(aś) przyjdź pod główne wejście do kościoła ok 13:25 lub 19:20 ;]

zgloś naruszenie

REKLAMA