Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/10/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

TANCBUDA

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 14:26, 12/03/13Artykuł Czytelnika

tagi:performancekoncert

Wirująca, nęcąca, bujająca, tańcząca, i pachnąca wiosennie impreza na Oruni! Odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2013 roku o godzinie 19.00 w Stacji Orunia GAK.

BCD
BCD
Fot. Kasia Żmuda

Fotografia 1 z 1

Wirująca, nęcąca, bujająca, tańcząca, i pachnąca wiosennie impreza na Oruni!

Wystąpi zjawiskowy skład performerski: Chlewińska, Bergmann, Dziewanowski w niepowtarzalnym spektaklu. Taniec, performance, improwizacje muzyczne...

Po performance odbędzie się koncert trójmiejskiej formacji Popsysze.

B-Tomek Bergmann - artysta multimedialny, operator filmowy, fotograf, muzyk, realizator video-art, reżyser awangardowych reklam i wideoklipów, performer. Jako fotograf współpracował z większością polskich wysokonakładowych tytułów prasowych (Playboy, Twój Styl, Zwierciadło, Elle...). Twórca filmów do spektakli dla teatrów dramatycznych: "Loretta", "Eva Peron", "Sprawa operacyjnego rozpoznania" (Teatr Wybrzeże, Gdańsk), "A Behanding In Spokane" (Teatr im. L. Solskiego, Tarnów), "Seks dla opornych" (Teatr Współczesny w Szczecinie). Współtwórca muzyki do performancu Teatru Dada von Bzdullov "Nietota" czy "Jakub 2" realizowanego w ramach Festiwalu Tańca, w którym brał również udział jako aktor-performer. Współlider eksperymentalnej formacji muzycznej Mordy, z którą wydał 4 płyty i z którą koncertował zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy.

C-Izabela Chlewińska - niezależna tancerka i choreograf; stypendystka prestiżowego DanceWeb w Wiedniu(2008) i indywidualnego stypendium Ministra Kultury (2009r., 2013r.). Jej prace solowe "Ophelia is not Dead" oraz "Tralfamadoria" były prezentowane w Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z Teatrem Tańca Alter, Teatrem Dada von Bzdullow oraz Ramoną Nagabczyńską. Obecnie wraz z Tomkiem Bergmannem przygotowuje nowy projekt artystyczny "DP1", oraz wraz z kompozytorem współczesnym Jackiem Grudniem ,,Preparation for Change'' /premiera-Warszawska Jesień 2013/.

D-Oleg Dziewanowski - jego twórczość obejmuje szerokie spectrum gatunków muzycznych. Współpracował zarówno z kompozytorami muzyki współczesnej jak i z różnymi artystami oraz grupami artystycznymi (m.in. z Karlheinzem Stockhausenem - prekursorem muzyki elektronicznej, Ensemble Integrales, YX project). Twórca instalacji multimedialnych. Obecnie koncentruje się na muzyce improwizowanej. Bawi się dźwiękami, tworząc nowe, interesujące brzmienia.

Popsysze - Zawadiackie trio rokendrolowe, dla których najważniejsza jest czysta radość z grania. Radość, która przekłada się na świetne, wpadające w ucho melodie, niemal-taneczne rytmy i soczysty groove.
Popsysze powstało jako duet - Jarek Marciszewski (gitara) i Kuba Świątek (perkusja). Rozumiejący się bez słów muzycy w 2008 roku dołączyli do zespołu Towary Zastępcze , w którym występują do dziś, a z którego wzięli sobie Sławka Draczyńskiego (bas). Tak powstało trio.
Brzmienie zespołu jest proste i surowe, słychać nawiązania do The White Stripes czy Queens Of The Stone Age, ale w graniu Popsysze jest znacznie więcej fanu i zabawy (choć nie jest to muzyka wesołkowata). Jarek tworzy melodie z łatwością i lekkością, a każdy numer to potencjalny hit. Chyba, że zespół postanowi go (celowo, wzorem Frusciante) zepsuć lub rozwinąć w improwizację.
Trio wydało debiutancki album 'Popstory'.

Bilety: 20 zł, ulgowy 15


Zapowiedzi:

koncert THE TOOBES - 19 kwietnia – więcej szczegółów wkrótce

Podczas TANCBUDY bilet na koncert THE TOOBES w Stacji Orunia GAK w wyjątkowej cenie 5 zł!*

*promocyjne bilety do nabycia tylko podczas imprezy TANCBUDA (6 kwietnia) w Stacji Orunia GAK. Ilość biletów ograniczona. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 2 bilety.

Regularna cena biletów na koncert THE TOOBES – 10 zł (przedsprzedaż od 8 kwietnia);15 zł w dniu koncertu

 

Stacja Orunia GAK

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

stacjaorunia@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl

Galeria artykułu

BCD

BCD

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

22/10 Najlepsze bzyk randki z Polski. Gorące seeeks spotkania w t...»

20/10 Witam, jestem atrakcyjną kobieta. Wysoka, szczupła, ładna bu...»

11/10 Ja nieśmiała, „szara myszka”, ambitna i uparcie dążąca do ce...»

07/10 Hej jestem Pola, mam 42 lata i jestem właścicielka hotelu. C...»

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

• Wiecej ogłoszeń