Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 01/07/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncerty kameralne wracają na scenę

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 08:20, 26/09/09

tagi:Oruńskie Koncerty Kameralnekościółmuzyka poważna

27 września o godzinie 19:00 w kościele parafialnym pw. Świętej Jadwigi Królowej rozpocznie się kolejny, dwunasty już koncert z cyklu „Oruńskie Koncerty Kameralne”. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Koncerty kameralne wracają na scenę
Koncerty kameralne wracają na scenę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Tytuł imprezy brzmi „Koncert na pożegnanie lata”. Wystąpią na niej znakomici artyści scen trójmiejskich: Monika Fedyk-Klimaszewska, Ewelina Wojciechowska, Marek Kaczanowski, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Z tej listy trzy pierwsze osoby mieszkają na Oruni, pozostałe dwa nazwiska również są dobrze znane lokalnej publiczności z wcześniejszych koncertów „kameralnych”.
Podczas niedzielnej imprezy usłyszymy znane i lubiane przeboje muzyczne ze światowego repertuaru: włoskie pieśni neapolitańskie, hity muzyki filmowej, songi i duety musicalowe, a także pieśni retro George’a Gershwina, Beatlesów, Piotra Szczepanika, Skaldów.
Innowacją tego koncertu jest akompaniament. Tym razem muzyków na scenie wspierać będzie nie fortepian, a znakomity kwartet instrumentalny, złożony z czterech braci-muzyków. Skład kwartetu prezentuje się następująco: Piotr Szczypiorski – skrzypce i aranżacje, Michał Szczypiorski – altówka, Marcin Szczypiorski – wiolonczela oraz Andrzej Szczypiorski – marimba i wibrafon.
Szefem artystycznym i pomysłodawcą tego, jak i wszystkich innych koncertów w ramach cyklu, jest Monika Fedyk-Klimaszewska – mezzosopran i adiunkt doktor Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Imprezę sponsoruje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Orunia”. Kościół, w którym odbędzie się koncert, mieści się przy ulicy Krzemowej.

Galeria artykułu

Koncerty kameralne wracają na scenę

Koncerty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń