Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 28/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Relacja z turnieju piłkarskiego

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 3 dodane: 11:33, 05/10/09

tagi:SALOSpiłkarzeMichał Urbanturniej

W dniach 22.09 - 23.09 na boisku Szkoły Podstawowej nr 56 odbyła się druga edycja Salezjańskiego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Mariana Urbana. Jego przebieg zrelacjonował dla nas ksiądz Marcin Możejko, członek SL „Salos”, organizatora zawodów.

Relacja z turnieju piłkarskiego
Relacja z turnieju piłkarskiego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

„Turniej, jak zwykle w swej wieloletniej tradycji, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Chętnych do wzięcia udziału w tym turnieju oczywiście nie zabrakło. W sumie wystąpiło 17 drużyn. Roczniki 1994/1995 podzielone zostały na dwie grupy po pięć drużyn. z każdej grupy dwie najlepsze drużyny  zmierzyły się w półfinale.

O niezwykle wyrównanym i wysokim poziomie świadczy to, że w półfinale, meczu o trzecie i samym finale tylko jeden mecz rozstrzygnięty został w regulaminowym czasie. W pozostałych, o wynikach zadecydowały serie rzutów karnych. Najlepszym zespołem w grupie grup gimnazjalnych okazał się zespół o nazwie PATAŁACHY, i na pewno nazwa nie odzwierciedlała umiejętności piłkarskich tych dobrze grających chłopaków. Drugie miejsce zajęła drużyna TPS GIMNAZJUM nr 2 a trzecie zdobyła drużyna DOS GIMNAZJUM nr 2. Największą skutecznością popisał się KRÓL STRZELCÓW - Krystian Rymon. Zawodnik TPS GIMNAZJUM nr 2 w całym turnieju strzelił 6 bramek. Tytuł NAJLEPSZEGO BRAMKARZA w tej kategorii wiekowej zdobył Maciej Raniowski (TPS Gimnazjum nr2).

Młodsi uczestnicy (1996 i młodsi) Salezjańskiego Turnieju o Puchar Mariana Urbana także wykazali się niezwykłą ambicją i chęcią gry w piłkę nożną. Świadczą o tym wyniki: Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła Drużyna ACTIMELA zdobywając 18 punktów. Drugie miejsce zajęli piłkarze z SP 14 z 13 punktami. Trzecie miejsce przypadło  dla drużyny GOKF Gimnazjum nr 2. Ci młodzi piłkarze zdobyli także 13 punktów, a o zajęciu Trzeciego miejsca zadecydowała gorsza różnica bramek.
Królem strzelców w tej kategorii wiekowej okazał się Michał Paprocki z Drużyny ACTIMELA zdobywając aż 12 bramek (cała drużyna 20)a tytuł NAJLEPSZEGO BRAMKARZA zdobył Mateusz Muziński z WISŁY GDAŃSK.”

Relacjonował Marcin Możejko

Jak informuje nas autor niniejszej relacji, kolejny, trzeci już turniej o puchar Mariana Urbana zostanie rozegrany na wiosnę.

Galeria artykułu

Relacja z turnieju piłkarskiego

Relacja z...

Relacja z turnieju piłkarskiego

Relacja z...

Relacja z turnieju piłkarskiego

Relacja z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

10:32, 27/10/09

Lechia wszystko może nawet tramwaj kupili za parę milionów. Tylko po co? Dzieciaki i tak nie mają z tego nic bo na Oruni szyn nie ma. ):

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:14, 13/10/09

niestety na tej wspaniałej hali nie można grać w piłkę nożną... ale to tylko dotyczy naszej dzielnicy, bo piłkarze Lechii mogą... równi i równiejsi???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:32, 09/10/09

A co w czasie zimy? Czemu dzieci z Orunii nie mogą w piłkę grać na super hali przy ulicy Smoleńskiej. Od tylu lat nic tam się nie dzieje. Kto tam rządzi w tej szkole? !! Tak zaniedbać sport na Orunii! Kto za to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:43, 06/10/09

Gratulacje dla Salezjanów za zorganizowanie takich super rozgrywek dla naszych dzieciaków szczególnie z Oruni. Wielkie brawa. Oby tak dalej...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń