Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ujeścisko adoptuje rośliny

 1 dodane: 14:24, 12/10/09

tagi:UjeściskoSP 12roślinyśrodowisko

Osiem szkół z całego Gdańska wzięło udział w miejskim programie „Adopcja roślin”. Wśród nich znalazła się placówka z Ujeściska.

Ujeścisko adoptuje rośliny
Ujeścisko adoptuje rośliny
Fot. materiały szkoły

Fotografia 1 z 1

- „Adopcja roślin” to miejski program, który ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Szkoła dostaje pieniądze na zakup wybranych przez nią roślin, sadzą je i pielęgnują uczniowie – opowiada Anna Steckiewicz z Wydziału Środowiska w Urzędzie Miasta.

Miejski Wydział Edukacji szukał do programu „Adopcja Roślin” szkół, które wyróżniały się na polu ekologicznej aktywności. W ten sposób powstała lista ośmiu placówek z różnych dzielnic, cztery podstawówki, cztery gimnazja.

Urzędnicy spotykali się z dyrektorami szkół, biorących udział w programie jeszcze przed wakacjami. Ci ostatni, przedstawiali wstępnie, na co pieniądze zostaną spożytkowane. Jedne szkoły chciały zakupić i posadzić drzewka, które w przyszłości przyciągną do nich określone gatunki ptaków. Inne miały w planie postawić na swoim terenie żywopłot tak, aby odgrodzić się od ulicznego zgiełku i hałasu.
Na realizację programu miasto zaplanowało 10 tysięcy złotych, po 1250 złotych na szkołę. W programie wzięła też udział Szkoła Podstawowa nr 12 z Ujeściska.
- Nasza szkoła nie może narzekać na brak terenów zielonych. Środki pozyskane z „Adopcji roślin” przeznaczymy na zakup krzewów liściastych, kwitnących i iglastych. Najprawdopodobniej będą to cisy, tuje i jałowce. Chcemy upiększyć naszą szkołę – opowiada Iwona Furmańczuk.

Lista szkół, które biorą udział w programie "Adopcja roślin"

1. Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Człuchowska 6, Gdańsk-Ujeścisko
2. Szkoła Podstawowa Nr 39,ul. Obywatelska 1, Gdańsk Wrzeszcz
3. Szkoła Podstawowa Nr 44, ul. Jagiellońska 24, Gdańsk-Przymorze
4. Szkoła Podstawowa Nr 76, ul. Jagiellońska 14, Gdańsk-Przymorze
5. Gimnazjum Nr 2, ul. Kartuska 32/34, Gdańsk-Siedlce
6. Gimnazjum Nr 11, ul. Kłosowa 3, Gdańsk-Stogi
7. Gimnazjum Nr 26, ul. Traugutta 92, Gdańsk-Wrzeszcz
8. Gimnazjum Nr 33, ul. Wodnika 57, Gdańsk-Osowa

Galeria artykułu

Ujeścisko adoptuje rośliny

Ujeścisko...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń