Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany

 4 dodane: 11:19, 15/10/09

tagi:napadpolicjaTrakt Św. WojciechaJunacka

Na Oruni miały miejsce w ostatnich dniach dwa napady w biały dzień. Sprawca pierwszego z nich został już złapany. Winny drugiego rozboju wciąż pozostaje na wolności.

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany
Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany
Fot. Trakt Św. Wojciecha 199 - w tym miejscu został napadnięty inkasent

Fotografia 1 z 4

Napad na Junackiej
Na ulicy Junackiej 70-letnią kobietę zaatakował młody mężczyzna. Bandyta nie przebierał w środkach – szarpał swą ofiarę, przewrócił ją na ziemię, by w końcu wyrwać jej torebkę i uciec. Wezwano policję. Funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie terenu. Przesłuchano świadków rozboju. Policjanci uzyskali rysopis napastnika. Śledztwo trwało.

Kilka dni później sprawa miała swój nietypowy epilog.
- Okazało się, że referat dzielnicowych na Gościnnej 1 jest obserwowany przez przestępców. Podejrzenia jednego z  przebywających w budynku policjantów wzbudził mężczyzna stojący pod drugiej stronie ulicy. Obserwował on długo budynek, nie wiedząc, że sam jest obserwowany przez funkcjonariuszy. Wreszcie policjanci postanowili sprawdzić podglądacza – relacjonuje Arkadiusz Słyszewski, naczelnik sekcji prewencji w oruńskim komisariacie przy ulicy Platynowej.


Na widok zbliżających się w jego stronę funkcjonariuszy, mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Uciekinier biegł w stronę kolegów, którzy okazali się nad wyraz nerwowi i sami również wzięli nogi za pas. Chwilę później dwóch z nich w asyście stróżów prawa „odpoczywało” już sobie na chodniku. Dwóch pozostałych złapano kilka minut później na jednej z klatek schodowych na Trakcie Św. Wojciecha. Wszyscy zatrzymani mieli mniej niż 17 lat. Przewieziono ich na komisariat.

Tam okazało się, że „podglądacz” jest sprawcą napadu na ulicy Junackiej. Policjanci badają teraz, czy on oraz jego koledzy nie są zamieszani w inne rozboje, które w ostatnim czasie miały miejsce na ulicy Gościnnej. Młodocianym bandytą zajmie się sąd dla nieletnich. Ujęta w pościgu czwórka to mieszkańcy Oruni.

Napad na Trakcie

Drugi napad miał miejsce wczoraj (14.10) w okolicach Traktu Św. Wojciecha 199.
Sprawę relacjonuje sierżant Aleksandra Malinowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
- O 10:30 dostaliśmy zgłoszenie o rozboju na Trakcie Św. Wojciecha. Do jednej z firm dystrybuujących prasę przyjechał inkasent. Pobrał on pieniądze i po tym, jak wsiadł do samochodu, nieznany mu mężczyzna zaatakował go, używając gazu w sprayu. Oszołomionej ofierze zabrano saszetkę z pieniędzmi.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że inkasent mógł mieć przy sobie nawet kilkanaście tysięcy złotych. Punkt na Trakcie Św. Wojciecha 199 był jednym z ostatnich miejsc, z których zbierał tego dnia pieniądze.


Udało nam się porozmawiać ze świadkami tego napadu, którzy chcą pozostać anonimowi.

- Napastnik uciekł za sklep, w stronę opuszczonych ogrodów. W tych chaszczach nie było szansy, aby ktoś go mógł złapać.
- Inkasent, po tym jak został napadnięty, wrócił do sklepu i stamtąd wezwał policjantów. Ci przyjechali szybko na miejsce i byli w okolicy jakieś pół godziny. Tylu policjantów na raz to nigdy tutaj nie widziałam.

Trwają poszukiwania sprawcy napadu.

Galeria artykułu

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany

Rozbójnik...

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany

Rozbójnik...

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany

Rozbójnik...

Rozbójnik zatrzymany i poszukiwany

Rozbójnik...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:54, 12/11/09

Gdzie byli rodzice tych mlodych chłopców? Prawo powinno sie zmienic i za takie czyny powinni odpowiadac rodzice i dzieci.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:17, 19/10/09

Obciąć łapy złodziejom!!!!!!!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:12, 15/10/09

John Wayne byłby z nich dumny!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:25, 15/10/09

brawo dzielnicowi z oruni dolnej :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń