Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 21/09/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mamy nowego wiceprezydenta do spraw mieszkań komunalnych

 1 dodane: 20:09, 08/12/14

tagi:

Zmiany w najwyższych władzach Gdańska. Ta najważniejsza: nowym wiceprezydentem do spraw polityki komunalnej został Piotr Grzelak, radny miasta z okręgu wyborczego numer 2. Zastąpi on Macieja Lisickiego.

Prezydent Adamowicz i dwaj nowi wiceprezydenci: Piotr Grzelak (pierwszy z lewej) i Piotr Kowalczuk.
Prezydent Adamowicz i dwaj nowi wiceprezydenci: Piotr Grzelak (pierwszy z lewej) i Piotr Kowalczuk.
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

O radnym Piotrze Grzelaku pisaliśmy kilka dni temu przy okazji dyskusji, jaka wywiązała się na temat Oruni i jej preferencji wyborczych. Na prośbę radnego dzisiaj zamieszczamy tam również jego komentarz.

Dziś poznaliśmy dwóch nowych wiceprezydentów Gdańska. Ewę Kamińską, wiceprezydent ds. edukacji zastąpił Piotr Kowalczuk. A Macieja Lisickiego, wiceprezydenta ds. polityki komunalnej zastąpi Piotr Grzelak.

Nowy wiceprezydent ds. polityki komunalnej ma 32 lata i jest zatrudniony w miejskiej spółce, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. W zeszłej kadencji był miejskim radnym, wcześniej był asystentem prezydenta Pawła Adamowicza.

- Jeżeli chodzi o mój zakres odpowiedzialności, to zależy mi na poprawie przestrzeni publicznej. Ważne jest dla mnie zarówno Główne Miasto i swoisty salon tego miasta, czyli Trakt Królewski. Ale nie chcę zapominać o innych sprawach. Ot chociażby kwestia podwórek w mieście. Tutaj doskonałym przykładem może być Orunia. Zaistniał tu ciekawy projekt, w którym dialog z mieszkańcami przyniósł bardzo fajne rezultaty. Uważam, że właśnie dialog społeczny jest bardzo istotny – mówi nam Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.  

Nowy wiceprezydent, który zastąpi na tej funkcji Macieja Lisickiego, będzie musiał zmierzyć się z problemem zasobów mieszkań komunalnych w Gdańsku.

Lista pytań jest tu niemała. Pierwsze z brzegu, które nasuwają się od razu: Czy powinno być takich mieszkań w Gdańsku więcej, czy mniej? Czy powinny być one lokowane w kilku dzielnicach miasta, czy może powinny być rozlokowywane w całym Gdańsku? Czy miasto powinno budować nowe mieszkania komunalne? Czy powinno to robić za pomocą nierzadko krytykowanego projektu: „mieszkania za grunt” (taki schemat zaistniał m.in. na ulicy Ubocze)?

Grzelak, który swoją funkcję obejmie na początku przyszłego roku (wcześniej zrzeknie się mandatu radnego), prosi wszystkich o kilka tygodni cierpliwości.

Wie na pewno, że swoje urzędowanie rozpocznie od analizy zasobu komunalnego w Gdańsku, zarówno pod kątem jego standardu, jak i funkcjonalności. - Być może część lokali nadaje się do remontu, a być może są takie, z których będziemy musieli zrezygnować. Pojawiły się też doniesienia medialne o dużej liczbie pustostanów w mieście, będę chciał się temu przyjrzeć. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, będę chciał wiedzieć, jakie są tego przyczyny – mówi.

Według wiceprezydenta, projekt „mieszkania za grunt” się sprawdza. - Każdy model, który zwiększa potencjał zasobów komunalnych w Gdańsku i podnosi jego jakość, jest ważny – przekonuje.

Nowy wiceprezydent nie ukrywa, że to co różni go od ustępującego wiceprezydenta Lisickiego to temperament.

Przez wielu krytykowany, ale mający też rzesze swoich zwolenników wiceprezydent Lisicki, uważany był za bezkompromisowego i niezbyt zwracającego uwagę na potrzeby społeczne urzędnika. - Chciałbym, aby pewne sprawy były podejmowane na zasadzie dialogu społecznego – deklaruje nowy wiceprezydent.

Galeria artykułu

Prezydent Adamowicz i dwaj nowi wiceprezydenci: Piotr Grzelak (pierwszy z lewej) i Piotr Kowalczuk.

Prezydent...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.17.*

10:24, 11/12/14

Ja sobie zrobiłem łazienkę i zgłosiłem, zamiast dostać jakiś rabat dostałem podwyżkę czynszu bo standard się podniósł, także nie warto być uczciwym wobec GZNK, bo oni nie są i nie chcą nawet być uczciwi wobec ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.222.*

18:00, 10/12/14

Miły Gościu z 9.12.14r!Tylko częściowo zgadzam się z Twoimi wywodami.. Są różne przypadki,że nie każdego,trochę lepiej zarabiającego/nie bogatego,bo bogaci są u władzy/,stać na kupno mieszkania...Więc z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.196.*

19:25, 09/12/14

Budyń, Wazelina i Pączek :/ Gorzej być nie mogło...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

18:53, 09/12/14

Ja powiem tak, podwyżka czynszów była zasadna, chodziło o wyeliminowanie elementu bogatszego, który ma całkiem niezłą pracę, dobre wyposażenie i stać na inne mieszkanie niż komunalne. Kto jest biedny i go nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.218.*

10:33, 09/12/14

Czy nowy wiceprezydent znowu podniesie czynsze w mieszkaniach komunalnych?A,może,za zebrane podwyżki przez znienawidzonego Lisickiego/jeżeli coś zostało.../wyremontuje jakieś mieszkanie komunalne na Stogach lub ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

08:43, 09/12/14

Po tym człowieku widać że i tak się nic nie zmieni... Ale pensja poleci... a kto za to zapłaci? Czyżby zwłaszcza mało dynamiczna Orunia i Stogi? Bo to te dzielnice są głównym skupiskiem mieszkań komunalnych!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.27.*

21:40, 08/12/14

Ha ha ha.Jednak wazeliniarstwo popłaca.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń