Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejna dyskusja na temat rozwoju Oruni, weźmiesz udział?

 1 dodane: 11:38, 06/01/15Quo vadis Gdańsku? Orunia

tagi:

12 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18 w oruńskiej Gościnnej Przystani rozpoczną się trzecie warsztaty z cyklu „Quo Vadis, Gdańsku?”. W poprzednich dyskusjach pojawiło się kilka ciekawych pomysłów na rozwój tej części Gdańska. Organizatorzy zapraszają także innych mieszkańców Oruni, by wzięli udział w projektowaniu swojej dzielnicy.

Kolejna dyskusja na temat rozwoju Oruni, weźmiesz udział?
Kolejna dyskusja na temat rozwoju Oruni, weźmiesz
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Quo vadis, Gdańsku?" to projekt, który zrzesza mieszkańców, studentów, radnych dzielnic, specjalistów, przedstawicieli pozarządowych organizacji i urzędników.

Jego pomysłodawcy, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, chcą, by mieszkańcy czterech gdańskich dzielnic – Oruni, Osowej, Ujeściska-Łostowic i Wrzeszcza - zaprojektowali fragmenty swoich dzielnic. Pomagają im w tym eksperci Politechniki Gdańskiej i Sopockiej Szkoły Wyższej. Pomysłów mieszkańców mają słuchać też gdańscy urzędnicy.

- W Gdańsku brakuje strategii dla poszczególnych dzielnic. Brakuje dyskusji na temat, jak dana część miasta powinna się rozwijać. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego fragmentarycznie opisują dzielnice i często nie uwzględniają uwarunkowań społecznych. Chcielibyśmy, aby stworzona wspólnie strategia dzielnicy ułatwiła realizację małych inwestycji, o których decydują mieszkańcy. Od niedawna mamy budżet obywatelski, środki z rad dzielnic i fundusze z organizacji pozarządowych - mówi Przemysław Kluz, przedstawiciel GFIS-u i jeden z pomysłodawców projektu „Quo vadis, Gdańsku?”.

Dwa pierwsze warsztaty na Oruni opisaliśmy tutaj i tutaj.

Uczestnicy ostatniego spotkania, które miało miejsce na początku grudnia, dostali zadania domowe. Brzmiało ono: „Znajdź fotografie i inspiracje wśród internetowych zdjęć, reprezentujących omawiane 4 typy przestrzeni, które chciałbyś aby znalazły się w Twojej dzielnicy, lub sfotografuj przestrzenie w swojej dzielnicy, które pełnią, lub powinny pełnić funkcje omawianych typów przestrzeni publicznej. Efekt swoich poszukiwań umieść z komentarzem na grupie facebook’owej, wyślij mailem do organizatorów społ., lub przynieś ze sobą na kolejne warsztaty”


Na grupie facebookowej pojawiły się już pierwsze przykłady. Dyskusja przeniosła się więc także do Internetu.

Galeria artykułu

Kolejna dyskusja na temat rozwoju Oruni, weźmiesz udział?

Kolejna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.26.*

17:12, 06/01/15

ehh szkoda że nie mam czasu na takie spotkania, ale mam pewien ciekawy pomysł dotyczące Nowej Małomiejskiej i Podmiejskiej, obserwuje to miejsce bacznie bo tam mieszkam i widzę że zamiast dwujezdniowej ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

04/11 Interesują mnie spotkania z tłem finansowym, mam swoje miesz...»

• Wiecej ogłoszeń