Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 08/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To w marcu idzemy na wybory...

 1 dodane: 11:09, 22/02/15

tagi:

Udało się. Na Oruni, Olszynce i na Ujeścisku-Łostowicach na pewno odbędą się marcowe wybory do rad dzielnic. W ostatnich dniach zarejestrowała się wystarczająca liczba kandydatów. Ba, jest nawet „nadwyżka”.

To w marcu idzemy na wybory...
To w marcu idzemy na wybory...
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Jeszcze kilka dni temu zarejestrowanych kandydatów do ubiegania się o mandat radnego dzielnicy było w całym Gdańsku jak na lekarstwo. Tymczasem prawo jest tutaj konkretne: w zależności od liczby mieszkańców danej dzielnicy musi „uzbierać się” 16 lub 22 kandydatów, by wybory do rady dzielnicy w ogóle się odbyły.

- O północy 20 lutego minął termin zgłaszania kandydatów na radnych dzielnic, którzy 22 marca staną do wyborów. Po weryfikacji dokumentów już dziś wiadomo,że wybory odbędą się przynajmniej w 25 Jednostkach Pomocniczych - mówi Emilia Salach z gdańskiego Biura Prasowego.

Wybory na pewno odbędą się m.in. na Oruni, Ujeścisku-Łostowicach i Olszynce.

Na Oruni zgłosiło się 24 kandydatów, na Olszynce - 20, na Ujeścisku-Łostowicach – 30. I to z takiej liczby osób mieszkańcy tych dzielnic będą wybierali swoich przyszłych radnych. Na Oruni i Olszynce przyszła rada będzie składała się z 15 radnych, na Ujeścisku-Łostowicach – 21.

Tu ważna informacja: jeżeli 22 marca w wyborach do rady dzielnicy zagłosuje mniej niż 5% uprawnionych do głosowania mieszkańcow dzielnicy, rada nie powstanie. Frekwencja jest więc ważna.

Najwięcej kandydatów do rady dzielnicy startuje we Wrzeszczu Górnym (34) i na Chełmie (34). W pięciu dzielnicach (Letnica, Wyspa Sobieszewska, Piecki-Migowo, Aniołki, Brętowo) nie udało się zgromadzić wystarczającej liczby kandydatów, choć wciąż jest szansa, że także i tam wybory w marcu się odbędą. - Niektórzy kandydaci złożyli wnioski, które z przyczyn formalnych nie zostały zaakceptowane. Daliśmy im czas jeszcze kilka dni na uzupełnienie dokumentów – mówią nam przedstawiciele Biura Prasowego.

Najprawdopodobniej na początku marca na Oruni szykuje się spotkanie wszystkich kandydatów do rady dzielnicy. - Chcielibyśmy wspólnie ustalić strategię promocji wyborów i stworzyć ulotkę, nawołującą mieszkańców do głosowania – mówi nam jeden z kandydatów.

Galeria artykułu

To w marcu idzemy na wybory...

To w marcu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

13:45, 24/02/15

Rada Dzielnicy zrobiła dużo na miare swych kompetencji które wynikają ze STATUTU. Gratulacje! Jest jednak coś ważniejszego sprawiła że mówi się o Oruni i jej potrzebach w Mieście a to jest ogromny sukces. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.235.152.*

11:23, 24/02/15

widzę, ze gościu nie 31.61.140 udało ci się w życiu za wiele zrobić. Typowe polaczkowe narzekanie i nic robienie. Gratuluję Ci Gościu animuszu. tak dalej trzymaj. Narzekaj i nic nie rób. To jest słuszna ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.140.*

16:21, 23/02/15

pic na wode , fotomontatz. czy rada jest czy nie to tyle samo robia, sorry moze cos staraja sie zrobi/ZMIENIC ale nic niewidac. sa bo musza byc ale nic wiecej. zaraz admin mnie opr te pisze glupoty alle taka ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń