Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe boiska na Oruni?

 1 dodane: 16:09, 20/11/09

tagi:inwestycjaprzetargSP 16boiska

Trwa postępowanie przetargowe na budowę boisk przy Szkole Podstawowej nr 16. Jeżeli proceduralne protesty zostaną oddalone, realizacja tej inwestycji zakończy się pod koniec 2010 roku.

Nowe boiska na Oruni?
Nowe boiska na Oruni?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak to ma wyglądać?
Zakres inwestycji obejmuję budowę:
- boiska do gry w piłkę nożną (28x54 m),
- boiska do gry w koszykówkę (17x30 m),
- boiska do gry w siatkówkę (15x24 m),  
- bieżni 60 m z rozbiegiem do skoku w dal.
Oprócz tego planowane jest wykonanie w tym miejscu monitoringu, oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz tzw. małej architektury.

Pozwolenia i finanse
Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta w ramach Programu Budowy i Modernizacji Boisk.
W maju Wydział Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków w Urzędzie Miejskim w Gdańsku zatwierdził projekt i udzielił pozwolenie na budowę boisk. Trzy miesiące później prezydent, Paweł Adamowicz, udzielił pełnomocnictwa na realizację tego zamówienia, którego koszt oszacowano na ponad 3,5 miliona złotych.

Przetarg pełen protestów
Ruszyła procedura przetargowa wyboru wykonawcy robót. Zgłosiły się dwie firmy: Masters Sp. z o.o. ze Szczecina oraz Trakt Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Gdańska. Komisja zdecydowała się na ofertę tej ostatniej. Prace jednak nie ruszyły. Przetarg został bowiem oprotestowany przez drugą firmę, która zarzucała niespełnienie zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Argumenty te przekonały urzędników, wyniki unieważniono i rozpisano kolejny przetarg.

W październiku nastąpiło otwarcie ofert (wcześniej do SIWZ wpłynęły protesty jeszcze trzech innych firm, które zostały oddalone przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska). Zgłosiły się dwie firmy: Unipol Sp. z o.o. ze Szczecina oraz ponownie firma Masters, której oferta została kilka dni później wybrana przez urzędników. Jednak budowa boisk odsunęła się znowu w czasie, po tym jak przetarg ponownie został oprotestowany. Podobnie jak poprzednio, chodzi o niespełnienie zapisów SIWZ.
Obecnie DRMG oczekuje w tej sprawie wyznaczenia terminu rozprawy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli protesty zostaną uznane, procedura przetargowa rusza od początku. W sytuacji odwrotnej, budowa boisk przy SP nr 16 będzie mogła się rozpocząć.

- W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia postępowania przetargu nieograniczonego w I kwartale przyszłego roku, istnieje możliwość zakończenia realizacji zadania w III/IV kwartale 2010 roku – mówią urzędnicy z DRMG.

Boiska nie będą puste
Na takie właśnie rozwiązanie liczy Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektor SP nr 16.
- Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie prac. Boisko jest potrzebne nie tylko dla dzieci z naszej szkoły, ale dla całego środowiska Oruni. Młodzież zamiast szwendać się po ulicach, mogłaby przychodzić tutaj i aktywnie i pożytecznie spędzać czas. Oczywiście, działoby się to wszystko pod nadzorem różnych organizacji i stowarzyszeń. Bardzo chciałabym współpracować w tym względzie np. z SALOSEM. Nie chcę, aby te boiska stały popołudniami i wieczorami puste. Tak tutaj nie będzie – zapewnia.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani współpracą z panią dyrektor. Takie boiska bardzo by się na Oruni przydały. Szczególnie po tej stronie torów, gdzie nie ma tego typu kompleksu rekreacyjno-sportowego. A przecież tutejsze dzieci i młodzież bardzo garną się do sportu. Często nie mają jednak po prostu gdzie grać. Kibicujemy bardzo tej inwestycji – deklaruje Grzegorz Grylak, prezes SALOS-u.

Galeria artykułu

Nowe boiska na Oruni?

Nowe boiska na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

08:56, 18/02/10

Jaka strona strachu?chyba sam straszysz!Mieszkam po tej stronie 10 lat i nic strasznego nie widzialam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:15, 19/01/10

Gdzie te boiska? Po co komu takie małe "Orliki i Juniory 2012" Dla kogo to ma być nawet treningu porządnego się nie zrobi. Myśleć trzeba przyszłościowa o dużym boisku na Orunii ze sztuczną trawką i zapleczem. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:33, 22/11/09

Jak na Smoleńskiej to stare boisko ogrodzą za ileś lat i coś dalej pomyślą nasi Radni i dyrekcja szkoły to z "Oruńskiej pustyni sportowej" może się stać "oaza" dla sportu dzieci i młodzieży szczególnie pod ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

20:58, 22/11/09

Tak jak w tekście jest napisane, w tym miejscu ma być również monitoring. To może skutecznie odstraszyć "czerwono-nosych" mieszkańców :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:04, 22/11/09

Tylko czy młodzież uszanuje te boiska??? Mam nadzieję, że nie skończy jako przytułek dla "czerwono-nosych" mieszkańców!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:03, 22/11/09

trzymasz kciuki zeby sie udalo. od lat na dolnej orunii nie ma gdzie grac :( ( mowie o porzadnym boisku )

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

01:47, 21/11/09

Tyle, że o tym boisku Pani Dyrektor wspomina już chyba od dwóch lat. Pewnie byłoby już na ukończeniu albo wręcz czynne, gdyby nie ciągłe pierepałki z procedurami...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:49, 20/11/09

Fajna sprawa wreszcie bedzie boisko na Oruni, po tak zwanej stronie strachu( za torami:)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń