Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 21/09/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

I oto jesteśmy

 3 dodane: 15:40, 08/12/09

tagi:caritasoruniagimnazjum nr 10pomoc

I oto jesteśmy – Szkolne Koło Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy Gimnazjum nr 10 w Gdańsku Oruni.

I oto jesteśmy
I oto jesteśmy
Fot. gimnazjum10

Fotografia 1 z 3

5 grudnia 2009 r. w Światowym Dniu Wolontariusza przeżyliśmy uroczyste i zarazem radosne wręczenie Aktu Powołania Szkolnego Koła Caritas. J.E. Ks. bp R. Kasyna potwierdził nasze istnienie z dniem 5 listopada 2009 roku.

Jednakże my odmierzamy swoje narodziny ziemniakami. Tak, to właśnie potrzeba doniesienia paru worków ziemniaków do kilku podopiecznych Salezjańskich Współpracowników, mieszkających na wyższych piętrach, była zaczynem dla szukania chętnych do tej i innej pracy.

W dość niewielkim gimnazjum na apel i pytanie „kto chce pomagać” odpowiedziały 52 osoby.

Już na początku października pełną parą ruszyła współpraca z Salezjańskimi Wspłópracownikami przy Parafii św. Jana Bosko. Co dwa tygodnie grupy wolontariuszy noszą produkty żywnościowe do tych, którzy nie są w stanie dojść po nie lub donieść ich do domu z parafii. W chwili obecnej chodzimy do 27 osób i jesteśmy otwarci na każdą nową potrzebującą osobę. Wolontariusze proponują swoje niewielkie (na razie) usługi, najczęściej wyniesienie śmieci i zrobienie zakupów.

W niedzielę, 6 grudnia, podczas festynu Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 10 włączyło się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy i dało się poznać całej oruńskiej społeczności. Sprzedano 117 świec. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej archidiecezji.

Dzięki współpracy z Parafią św. Jana Bosko mamy zapewniony stały „front robót”. W nadchodzącym tygodniu będziemy robić świąteczne stroiki, do zrobienia których materiały zakupili nam Salezjańscy Współpracownicy. Świąteczne paczki wraz ze stroikami wręczymy naszym podopiecznym przed nadchodzącymi świętami. Wraz z paczkami zaniesiemy do nich swoją młodzieńczą radość i życzliwość.

Chcielibyśmy, aby nas zauważono, bo w Oruni mieszkają nie tylko „młodzi gniewni” ale przede wszystkim „młodzi miłosierni”.

Katechetka – Elżbieta Kluz

Galeria artykułu

I oto jesteśmy

I oto jesteśmy ...

I oto jesteśmy

I oto jesteśmy ...

I oto jesteśmy

I oto jesteśmy ...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

15:37, 09/12/09

A mi się podoba określenie "potrzeba donoszenia" ;-)) A że ziemniaków...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:43, 09/12/09

super, bardzo podoba mi się określenie "młodzi miłosierni"

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń