Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 23/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe boisko na Górnej Oruni jeszcze przed wakacjami

 3 dodane: 15:07, 16/12/09

tagi:Nad Potokiemboiskomini-siłownia

Sympatycy sportu mieszkający w spółdzielni Południe mogą zacierać ręce. Za pół roku do użytku oddane ma być nowe boisko przy ul. Nad Potokiem.

Prace rozpoczęły się pod koniec października
Prace rozpoczęły się pod koniec października
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 3

Boisko nie byle jakie; oświetlone, monitorowane, z przylegającym zapleczem socjalnym oraz mini-siłownią na otwartym powietrzu. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,3 mln zł.

W tej chwili prowadzone są roboty ziemne - opowiada Franciszek Wantuch ze Spółdzielni Południe - Do końca roku przewidujemy wybudowanie m.in. studzienek, do których odprowadzana będzie woda. Wiosną przyszłego roku rozpoczniemy pracę nad drenażem odwadniającym. Liczymy, że w okolicach maja, czerwca boisko zostanie oddane do użytku, lecz budowa będzie postępować dalej. Planujemy stworzyć całe zaplecze socjalne, czyli szatnie,  toalety, magazyn, bez których nie można organizować życia sportowego, szczególnie, że obok znajdują się korty tenisowe tego zaplecza pozbawione.

Według planów spółdzielni całe boisko ma być oświetlone oraz monitorowane. Dużą zaletą tego obiektu ma być alejka rekreacyjna z urządzeniami kształtującymi ludzką sylwetkę.

- Mamy kilka pomysłów, co do rozplanowania tej mini-siłowni - podsumowuje pan Franciszek - ale jedno jest pewne; będzie to jedyny tego typu kompleks w Trójmieście.

Galeria artykułu

Prace rozpoczęły się pod koniec października

Prace...

 Nowe boisko na Górnej Oruni jeszcze przed wakacjami

Nowe boisko na...

 Nowe boisko na Górnej Oruni jeszcze przed wakacjami

Nowe boisko na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

21:46, 17/12/09

Boisko na Dolnej też będzie przy SP. 16 Można gdzieś tu wyszukac obszerne info na ten temat.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:43, 17/12/09

Chociaż jak będzie trzeba płacić to też nie będzie źle

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:42, 17/12/09

No i zajebiście:D Wreszcie będziemy mieli porządne boisko i będzie można normalnie grać,a nie na tym betonie koło gim.nr.7. Mam tylko nadzieję że budowa się nie opóźni. Fajnie będzie jeśli będzie można za darmo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:47, 17/12/09

Na Dolnej Oruni mieszkają nie tak zamożni ludzie jak na Górnej. Nawet Spółdzielnia Gdańska nie ma na chociażby małe boisko, więc nie ma co marzyć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:36, 16/12/09

gosciu umiesz czytać ze zrozumieniem? Tego boiska nikt tym ludziom nie dał, sami w spółdzielni zdecydowali, że ma ono powstać na ich osiedlu. Miasto im tego nie dało. "Przydałoby się takie boisko na Dolnej" - ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:03, 16/12/09

Na Dolnej Oruni bardziej by się przydało takie boisko. Ale Orunia Dolna jest pewnie ostatnia w kolejce do czegokolwiek aby na niej zaistniał sport.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:52, 16/12/09

A może basen też będzie na Oruni. To też jest bardzo potrzebne.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń