Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowatorskie gospodarowanie

 2 dodane: 14:49, 31/12/09

tagi:ZDiZGZNKGościnnaSmętnaDworcowa

W 2010 roku fragment okolicy w rejonie ulic Smętnej, Gościnnej i Dworcowej ma zostać w nowatorski sposób zagospodarowany. W projekt zaangażują się m.in. plastycy z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Nowatorskie gospodarowanie
Nowatorskie gospodarowanie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Zaczęło się od komentarza naszej Czytelniczki, mieszkanki ulicy Dworcowej: „Przydałoby się, żeby ktoś poobserwował jak jeżdżą tu samochody po godz. 14 - tej. Jest korek na całej Dworcowej, a samochody po przejechaniu przez przejazd kolejowy, żeby ominąć korek wjeżdżają między budynki i wyjeżdżają koło KRUS, jest tam ruch jak na ulicy i nikogo to nie obchodzi, do momentu aż kogoś potrąci”.

Coś jest na rzeczy, ale...
Poprosiliśmy urzędników ZDiZ-u o przyjrzenie się tej sprawie. Na miejsce zostali wysłani inspektorzy. Po kilku dniach otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od urzędników tej instytucji – po inspekcji uznano, że sprawa wymaga dalszej interwencji, ale wskazano na istniejący spór kompetencyjny.
„(...) Informujemy, iż powyższy teren nie stanowi wydzielonego geodezyjnie pasa drogowego drogi publicznej, lecz są to tereny mieszkaniowe, których zarządcą jest Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych ZB w Gdańsku. W związku z powyższym tut. Zarząd zwróci się do w/w jednostki organizacyjnej Miasta Gdańska celem podjęcia stosownych działań."

Co na to GZNK?
W GZNK kwestia ta nie była wcześniej rozpatrywana. Jak informują pracownicy tej instytucji, ani ZDiZ, ani mieszkańcy lokali komunalnych nie zgłaszali wcześniej tego problemu.
- Dopiero informacja od waszego portalu dostarczyła nam wiedzę na ten temat – przyznają.
Podobnie jak wcześniej ZDiZ, tak i GZNK wysłał po naszym zapytaniu na miejsce swoich pracowników.
- W dniach 23, 24, 27 i 28 grudnia obserwowaliśmy teren przy ul. Smętnej, Gościnnej, Dworcowej, przy KRUS i przy przejeździe kolejowym. Nie zaobserwowaliśmy na wskazanym terenie, żeby ktoś sobie skracał drogę i omijał korek, przejeżdżając na skróty – mówi Tadeusz Piotrowski, rzecznik GZNK.

Zmiany w 2010 roku
Mimo wszystko, okoliczny teren ma zostać jednak zagospodarowany. Przy okazji zmian zostanie również rozwiązana kwestia niebezpiecznego „skrótu”. Prace mają rozpocząć się w 2010 roku (ich dokładny termin nie jest jeszcze znany).
- W rejonie ulic Dworcowej, Smętnej i Gościnnej zostaną wykonane nasadzenia zieleni według projektu plastyków z ASP, zostaną ustawione ławki, zostanie zasiana trawa, zostanie wydzielony teren na mały parking. GZNK wykona tę inwestycję samodzielnie – informuje Tadeusz Piotrowski.

Galeria artykułu

Nowatorskie gospodarowanie

Nowatorskie...

Nowatorskie gospodarowanie

Nowatorskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

11:54, 06/01/10

Nawet wyborcza pisała już o tym: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,7422851,Mieszkancy_Oruni_zmieniaja_dzielnice_na_lepsze.html Wypowiadają się ludzie z Mojejoruni nawet, nieźle. Wyborcza weszła ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:49, 03/01/10

muszę przyznać że tak ZDIZ jak GZNK lepszych dni nie mogli sobie wybrać tylko wtedy kiedy ludzie szykowali sie do świąt lub mieli urlopy, ale oni są mistrzami w tym żeby udowodnić, że nie jest tak żle.Bardzo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:55, 03/01/10

bo tam się powinno zrobić drogę. Wąska i kręta brukowana dworcowa to śmiech.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:19, 02/01/10

Faktycznie ostatnio widziałem cwaniaczka który skracał sobie w ten sposób drogę. To pewnie jeden z tych supergości, którzy z fasonem (w ich mniemaniu jedynie)zajeżdżają przed sznur oczekujących na otwarcie ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń