Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tylko Raduńska w remoncie

 1 dodane: 09:49, 23/01/10

tagi:TraktRaduńskaremontyZDiZ

Znamy już listę gdańskich ulic, które zostaną wyremontowane w pierwszym półroczu 2010 roku. Na Oruni będzie to tylko 200 metrów ulicy Raduńskiej.

Trakt Św. Wojciecha znów musi poczekać na lepsze czasy...
Trakt Św. Wojciecha znów musi poczekać na lepsze czasy...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O tym, jak rozdysponować pieniądze, przeznaczone na remonty ulic, urzędnicy Zarządu Dróg i Zieleni zastanawiali się od miesięcy. W połowie stycznia podjęli ostateczne decyzje.
- Niestety, nie będzie tych ulic dużo – przyznaje Mieczysław Kotłowski, dyrektor ZDiZ. – Chcielibyśmy wyremontować ich więcej, ale sytuacja finansowa jest taka, a nie inna. Dodatkowo jeszcze doszła do tego naprawdę mroźna zima – tłumaczy.

Raduńska tak, Trakt może później
Na Oruni wyremontowana zostanie część ulicy Raduńskiej. Praca ma zostać podzielona na kilka etapów. Na 200-metrowym odcinku (od ulicy Małomiejskiej) położony zostanie asfalt i poprawione będą krawężniki.
Inaczej niż w ostatnich kilku latach nie zdecydowano się na remont żadnego odcinka Traktu Św. Wojciecha.
- Na ten moment, oprócz łatania co większych dziur na tej ulicy, niczego więcej nie planujemy. Liczę jednak, że w drugiej połowie roku uda nam się wygospodarować środki na remont jakieś dłuższej części Traktu. Nie chcę być jednak niepoważnym informatorem i coś obiecać na pewno. Jest szansa, że w tym roku jeszcze coś na Trakcie zrobimy, ale niestety nie ma pewności – mówi Mieczysław Kotłowski.
Być może również w drugim półroczu 2010 roku wybudowane zostaną chodniki przy ulicach: Stromej, Batalionów Chłopskich, Wąwóz i Po Schodkach.

Lista remontów
Już wiadomo na pewno, że kilka ulic w Gdańsku, ma być wyremontowanych jeszcze w pierwszym półroczu 2010 roku. Oprócz ulicy Raduńskiej będą to:
- ulica Powstańców Warszawskich. Remont będzie obejmował zmianę nawierzchni ulicy, wymieniony zostanie asfalt. Zmiany obejmą odcinek od skrzyżowania z ulicą Bema do Cygańskiej Góry.
- ulica Gospody. Remont jest związany z budową nowej hali widowiskowo-sportowej. Prace będą dotyczyć odcinka do ronda, które ma powstać (skrzyżowanie ulicy Gospody z Rybacką).
- fragment od Huciska do ulicy Toruńskiej. Remontowana będzie nawierzchnia. Przeprowadzona zostanie również korekta geometryczna. Powstanie lewoskręt w ulicę Toruńską, a także wybudowana zostanie dodatkowa zatoka autobusowa (tuż za skrzyżowaniem Hucisko). Zmiany te pozwolą na stworzenie dwóch pasów do jazdy na wprost w kierunku Oruni (teraz jest jeden).
- ulica Rakoczego. Remont nawierzchni na wysokości ulicy Kolumba i ulicy Bulońskiej.
- fragment ulicy Grunwaldzkiej. Remont obejmie odcinek od ulicy Abrahama do Wojska Polskiego.

Za kilka miesięcy urzędnicy ZDiZ mają podsumować przebieg powyższych remontów i zastanowić się nad kolejnymi.
W tym roku w miejskim budżecie na remonty ulic przeznaczono 20 milionów złotych. Jest to suma dużo mniejsza niż w roku ubiegłym.

Galeria artykułu

Trakt Św. Wojciecha znów musi poczekać na lepsze czasy...

Trakt Św....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (11)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:54, 30/01/10

Trakt Św. Wojciecha to MASAKRA najgorzej się jedzie z Pruszcza w stronę Gdańska, totalny poligon zaczyna się od Św. Wojciecha do Sandomierskiej. Po mrozach które były to dziura na dziurze. Jak przeczyta to ktoś ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:17, 25/01/10

Od Św. Wojciecha do głównego miasta jest poligon doświadczalny na całym Trakcie. Kto za to odpowiada? Wywalić urzędasów za co oni dostają naszą kasę.!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:48, 23/01/10

Głosujcie znowu na Adamowicza, to zamiast dróg/chodników postawi wam kolejny stadion, albo ECS!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:19, 23/01/10

Przy okazji powinni zrobić też Piaskową bo to wstyd by przez osiedle wieżowców biegła droga wykładana płytami...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:56, 23/01/10

To pewnie następny art będzie zatytułowany "Drogi dla bonzów" ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:51, 23/01/10

Na to wygląda:)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:37, 23/01/10

Czyżby na początku Raduńskiej mieszkała jakaś szycha?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:13, 23/01/10

Buhahaha.... 200m remontu ulicy Raduńskiej to chyba jakiś żart!!! A kolejne metry kiedy? Jak znam życie to za ładnych kilka lat. Pogratulowac pomysłu urzędnikom.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:06, 23/01/10

Raduńska czeka na remont od wielu lat, a tu prezent 200m, mieszkańcy Raduńskiej zasłużyli chyba na trochę więcej, z czego każecie się nam cieszyć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:28, 23/01/10

Za komuny były lepsze drogi niż obecnie. Pieniędzy nie mają, ale podatki na te cele to ściągają coraz większe!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:20, 23/01/10

Obiecanki cacanki, wstyd że wjeżdżając do Gdańska można stracić zawieszenie, widać od razu początek drogi zarządzany przez Gdańsk. Dziura goni dziurę wstyd panowie, a właściwie wy wstydu nie macie.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń