Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 08/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Policjanci to samo dobro... śledztwa

 1 dodane: 17:29, 02/04/10

tagi:pociągRównapolicjawypadekśledztwo

Policyjne śledztwo w sprawie listopadowego wypadku na przejściu kolejowym przy ulicy Równej postępuje... na papierze. Co więc wiadomo? Dobro śledztwa!

Policjanci to samo dobro... śledztwa
Policjanci to samo dobro... śledztwa
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pytanie wciąż aktualne
We wspomnianym wyżej wypadku pociąg towarowy zderzył się z nadjeżdżającym golfem. Impet uderzenia, na szczęście, nie był silny, ale i tak cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Auto zostało porządnie zniszczone i pchane siłą pociągu zatrzymało się kilkanaście metrów dalej. Każdy świadek tego zdarzenia musiałby – zanim pobiegłby to sam sprawdzić –  zadać sobie pytanie: Cco stało się z kierowcą? Problem w tym, że kilka miesięcy po wypadku, pytanie to jest wciąż aktualne. Stawiają je sobie również policjanci i po blisko sześciu miesiącach wciąż nie potrafią na nie odpowiedzieć. Kierowca bowiem zbiegł z miejsca wypadku. I nadal jest poszukiwany.
O sprawie pisaliśmy również w styczniu. Do tego czasu policjanci nie potrafili nawet ustalić właściciela pojazdu. Nasi czytelnicy snuli różne hipotezy, tłumaczące opieszałość funkcjonariuszy – od najprostszego wyjaśnienia (lenistwo), po teorie spiskowe (poszukiwany ma układy w policji).

Jest, jest!!!... przełomik
Kilka dni temu uzyskaliśmy z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku informacje, że oto w opisywanym wyżej śledztwie nastąpił przełom, przełomik znaczy się. Oto bowiem właściciel pojazdu został już namierzony. Policjanci zapukali do jego drzwi i poprosili o wyjaśnienia. Mężczyzna miał odpowiedzieć, że w momencie, kiedy doszło do wypadku na przejeździe kolejowym, to nie on kierował samochodem. I... to wszystko. Przynajmniej oficjalnie.

Wygodna zasłoną od wszystkiego
Opowiadający mi to wszystko rzecznik policji w tym momencie naszej rozmowy („mężczyzna twierdzi, że nie kierował pojazdem”) zawiesił głos, uznając chyba, że taka odpowiedź już wystarczy. Kiedy spytałem, czy mężczyźnie skradziono jego golfa, rzecznik zasłonił się tzw. dobrem śledztwa. Podobną odpowiedź usłyszałem na kolejne moje pytania. W praktyce więc wygląda to następująco: w listopadzie ma miejsce wypadek, kierowca auta ucieka, policja przez kilka miesięcy (mając pojazd do swojej dyspozycji) nie potrafi ustalić właściciela, wreszcie go namierza, a ten odpowiada: „to nie byłem ja!”. Być może po takiej odpowiedzi policjanci stwierdzili: „aha to nie on” i uspokojeni zamykają obecnie całe postępowanie. Ale dla „dobra śledztwa” opinii publicznej podać tej informacji już nie mogą.
Rzecznik zapewnia jednak, że śledztwo trwa nadal i kierowca zostanie namierzony. Ale póki co wiadomo: dobro śledztwa. Szkoda, że nie jest to po prostu dobre śledztwo...

Galeria artykułu

Policjanci to samo dobro... śledztwa

Policjanci to...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:57, 02/04/10

Myślę że sprawa jest prostsza. Otóż po co zajmować się czymś trudnym skoro statystyki można codziennie podbić spisując ludzi z piwem parku.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:15, 02/04/10

A mi się wydaje, że to jakiś swojak. Kumpel, któremu ratuje się 4 litery, by np. nie dostał mandatu albo co gorsza nie poszedl za kratki. Bo pomyślmy logicznie, dlaczego w ostatniej głośniej sprawie, gdzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:48, 02/04/10

To ja powtórzę to co napisałem pod poprzednim artykułem: po prostu im się nie chce.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń