Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 22/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Z ankietą będzie lepiej...i weselej

 1 dodane: 19:06, 22/07/10

tagi:remontyulicechodnikikomunikacjaankieta

Urzędnicy biorą się ostro do pracy – poprawiają nam usługi transportowe i ich bezpieczeństwo, a także stan dróg i chodników w Gdańsku. Zaczynają od...ankiety.

Trakt Św. Wojciecha 2015?
Trakt Św. Wojciecha 2015?
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: www.bi.gazeta.pl

Fotografia 1 z 1

W niej znajdziemy kilkanaście pytań. Kilka z nich, szczególnie z perspektywy mieszkańca Oruni, może wyglądać dość komicznie/tragicznie (w zależności od naszego aktualnego usposobienia).

Na pierwszy ogień idzie pytanie o ocenę stanu nawierzchni ulic w mieście. Pisaliśmy już o „poligonie” na Trakcie Św. Wojciecha, ulicy, która jest wjazdową arterią do Gdańska i stanowi (przynajmniej mówi tak Wikipedia, rzeczywistość tego nie obrazuje) część drogi krajowej. Zamiast być kilkukilometrową „wizytówką” prawie 500-tysięcznej metropolii, jest ona zgoła czymś zupełnie przeciwnym – to na niej kierowcy tracą swoje nerwy, a ich auta zawieszenia. Taka sytuacja utrzyma się tutaj jeszcze przynajmniej przez 5 lat – urzędnicy nie planują wcześniej gruntownego remontu Traku Św. Wojciecha.

Jesteśmy cennym źródłem!
Pisaliśmy również o dziurawej Kampinowskiej (łączącej Trakt Św. Wojciecha z Gdańskiem Południe), trelince z lat 80-tych na Perłowej,  problemach na Małomiejskiej. Wiemy jak w tym względzie wygląda sytuacja na Równej, Żuławskiej czy Dworcowej. Wspomniana wyżej ankieta pozwoli dowiedzieć się o tym także urzędnikom. Ponury żart? Pracownicy magistratu traktują sprawę poważnie.

O badaniu tym piszą: „Państwa opinie będą dla władz miasta cennym źródłem informacji do ustalenia priorytetów na najbliższy okres, tak aby jakość usług komunikacyjnych możliwie najpełniej spełniała oczekiwania”. Aż się chcę powiedzieć: prawdziwe konsultacje społeczne!


To ile centymetrów Wam wyremontować?

Kolejne, „wesołe” pytanie z ankiety dotyczy oceny prac nad poprawą stanu ulic i chodników w mieście.  W tym roku na Oruni mieszkańcy doczekają się 200-metrowego (słownie dwustumetrowego) remontu ulicy Raduńskiej. I na tym „prace nad poprawą stanu ulic” na dzielnicy, którą zamieszkuje ponad 17 tysięcy osób, się zakończą. Reszta tutejszych robót miejskich to już tylko bieżące łatanie dziur w jezdniach.

Z chodnikami na Oruni nie jest lepiej. Przy Małomiejskiej „coś” zacznie się dziać w 2014 roku.  Na ulicy Równej i Trakcie Św. Wojciecha chodniki zostały „przekopane” i położone na nowo w związku z tutejszymi pracami kanalizacyjnymi. Już jednak pojawiają się skargi mieszkańców na jakość tej „wykończeniówki”.

Trochę lepiej sytuacja wygląda na Św. Wojciechu. Tutaj jeszcze w tym roku chodniki na kilku ulicach mają doczekać się większych poprawek. A na Oruni? Gruntowne remonty chodników to „pieśń przyszłości”. Czekając na nią, mieszkańcy dzielnicy mogą sobie wziąć udział w miejskiej ankiecie i być „dla władz miasta cennym źródłem informacji do ustalenia priorytetów...”

Komunikacja jest ok?
W ankiecie są jeszcze pytania na temat miejskiej komunikacji. Na temat podejścia władz do tzw. usług transportowych na Oruni wiele informacji można znaleźć chociażby w artykule na temat autobusu linii 113.  Do naszej redakcji przychodzą maile, w których nasi czytelnicy narzekają na skomunikowanie autobusów, kiepski układ przystanków (chociażby skrzyżowanie ulic Podmiejskiej z Traktem Św. Wojciecha – już wkrótce na naszym portalu pojawi się na temat artykuł) i za małą liczbę SKM-ek, kursujących do centrum Gdańska. Teraz w sukurs przychodzi im miejska ankieta.

„W tym badaniu koncentrujemy się na usługach transportu miejskiego i zarządzaniu drogami. Celem podjętych prac jest poprawa jakości tych usług dla mieszkańców i firm, pomimo niewystarczających środków dostępnych na ten cel.” – piszą jeszcze urzędnicy.

Co dalej? Ankieta 2011 na horyzoncie?
Póki co ankietę 2010 znaleźć można tutaj.

Galeria artykułu

Trakt Św. Wojciecha 2015?

Trakt Św....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:31, 26/07/10

A o bezpiecznym przejściu do szkoły uczniów z Osiedla Błękitna Kaskada do szkoły pzy ul.Małomiejskiej nr 5 /przynależny rejon/ nikt nie pomyślał.Na ul.Małomiejskiej od w/w Osiedla do skrzyżowania z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Artur

 

04:25, 25/07/10

Co tu się dziwć że mamy takie drogi skoro pan prezydent Adamowicz nie ma samochodu i do pracy chodzi piechotą.Jego to nie obchodzi po jakich drogach my jeździmy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:16, 23/07/10

niech sie przejadą traktem to zobaczą

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

 

01:57, 23/07/10

Ta ankieta przypomina milionerów - 12 pytań do miliona ;]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

01:21, 23/07/10

To oni potrzebują ankiety by dowiedzieć się jakie mamy drogi i chodniki? Być może dlatego, że iloraz inteligencji urzędników jest dosyć niski.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń