Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 21/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remonty na Trakcie

 10 dodane: 19:43, 05/08/10

tagi:remontbarierkischodyTrakt Św. Wojciechakładka

Na kilkusetmetrowym odcinku Traktu Św. Wojciecha zaroiło się od robotników. Wymieniane i malowane są barierki, remontowana jest również jedna z kładek.

Remonty na Trakcie
Remonty na Trakcie
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 10

Niecałe dwa miesiące temu doszło do kradzieży ok. 100 metrowego fragmentu barierki pomiędzy Traktem św. Wojciecha a wałem kanału Raduni (na wysokości nieistniejącej już pralni "Śnieżka"). Brak barierek stwarzał realne niebezpieczeństwo dla często bawiących się nieopodal dzieci. Dziennikarze portalu MojaOrunia.pl zgłosili sprawę do Gdańskich Melioracji. Urzędnicy obiecali zająć się problemem. Słowa dotrzymali. Obecnie poza wstawieniem brakującego fragmentu balustrady, remontowana jest także pozostała część barierek (razem ok. 400m). Wymieniane są wszystkie mocowania balustrady. Zardzewiałe szczeble są piaskowane, te w gorszym stanie wymienia się na nowe.

Póki co barierki prezentują się dość nietypowo. Na krótkim odcinku mają one trzy różne kolory: bordowy, szary i kremowy. Jak zapewniają robotnicy, taki wygląd barierek jest tylko chwilowy.
- Farba bordowa i szara to tylko podkład. Ostatecznie barierki będą w kolorze kremowym. Od strony przystanku autobusowego „Rejtana” rozpoczęliśmy już malowanie właśnie na taki kolor – mówią.

Ekipa remontowa przenosi się powoli na drugą stronę Traktu św. Wojciecha. Tam na kładce (na wysokości Dworku Artura) wymieniane będą zardzewiałe metalowe elementy schodów i ich nawierzchnia – prace trwają od strony ulicy Dworcowej.
Ostateczny termin zakończenia robót nie jest znany.


Tekst został napisany przez użytkownika nie będącego członkiem redakcji Mojaorunia.pl. W związku z tym redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszego artykułu.
Remonty na Trakcie

Remonty na...

Remonty na Trakcie

Remonty na...

Remonty na Trakcie

Remonty na...

Remonty na Trakcie

Remonty na...

Remonty na Trakcie

Remonty na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

21:17, 06/08/10

oni to już robią od ponad miesiąca. Tzn. "robią", bo jeden pracuje, a 8 siedzi. W takim tempie do października skończą.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:03, 06/08/10

Coraz lepiej jeszcze żeby te chwasty wykosili wzdłuż Traktu (od zjazdu z Raduńskiej do przystanku autobusowego)bo to wstyd wygląda jak wiocha zabita dechami.

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

11:59, 06/08/10

I tym sposobem mamy już siedem komentarzy pod artykułem ;)

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

 

11:57, 06/08/10

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10451

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:53, 06/08/10

I tutaj się pan mylisz. W języku polskim nie ma takiego słowa jak "100-metrowego". Najbardziej prawidłowo jest stumetrowego lub ewentualnie 100 metrowego.

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

11:51, 06/08/10

Na MojejOruni nie wyrzucamy takich komentarzy :) Są one dla nas przestrogą :) A wina w tym przypadku leży po mojej stronie. Gosc19.52 napisał dobry tekst. Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

 

11:47, 06/08/10

Jeszcze się uczepię drobiazgu, bo sprawdziłem, też z metrami :P : 100-metrowego powinno być z myślnikiem. :D A że moje komentarze nie są związane z treścią, można po poprawieniu usunąć. ;)

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

11:33, 06/08/10

To przeszło przez moderację MojejOruni, więc bijemy się za to w piersi :)

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

 

11:05, 06/08/10

"Kilkusetmetrowym" pisze się łącznie, gościu 19.52. ;)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń