Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Boiska już na ukończeniu

 5 dodane: 17:50, 05/08/10

tagi:boiskaUboczeSP nr 16Nad Potokiem

Budowany od zeszłego roku kompleks boisk przy Szkole Podstawowej nr 16 zostanie oddany do użytku na początku września. Półtora miesiąca później na Oruni Górnej ma zakończyć się inna, także sportowa inwestycja.

Boiska już na ukończeniu
Boiska już na ukończeniu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 5

O kompleksie sportowym przy ulicy Ubocze 3 pisaliśmy kilkukrotnie. Początkowo przedstawiciele firmy Masters (odpowiedzialnej za realizację inwestycji) zakładali, że budowa może zakończyć się nawet w czerwcu. Miasto było pod tym względem nieco bardziej sceptyczne – według urzędników koniec robót miał nastąpić w sierpniu. Na początku czerwca okazało się jednak, że według wykonawcy ostateczny termin prac nie powinien przekroczyć ostatniego tygodnia... listopada. Według reprezentantów firmy Masters o żadnych opóźnieniach nie było mowy – taki termin miał po prostu wynikać z podpisanej z miastem umowy.

Wrzesień "na bank"

Teraz mamy do czynienia z jeszcze inną datą. Tym razem jednak mamy dobrą wiadomość. Kompleks boisk ma zostać oddany do użytku szybciej niż ostatnio zakładano –  mówi się o początku września. Wszystko wskazuje na to, że jest to termin ostateczny.
- Uroczyste otwarcie nowych boisk przy naszej szkole nastąpi 2 września. To jest oficjalna  i  potwierdzona wiadomość. Na otwarciu będzie m.in. prezydent Paweł Adamowicz – uśmiecha się Nina Markiewicz - Sobieraj, dyrektor SP nr 16. – Uroczystość zostanie uświetniona krótkim, artystycznym programem, który  przygotują nasi uczniowie. Wiadomo, że oni z nowych boisk cieszą się chyba najbardziej. Wszyscy jednak mamy co świętować – dodaje dyrektor.
Z kompleksu boisk będą mogli nieodpłatnie korzystać nie tylko uczniowie placówki, ale także inni mieszkańcy Oruni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na wrześniową uroczystość zaproszenie od władz miasta ma otrzymać premier Donald Tusk.

A co na "Górnej"?

Postępuje również budowa boiska przy ulicy nad Potokiem. O tej inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" pisaliśmy tutaj. W lipcu został wyłoniony wykonawca robót i prace mogły nareszcie się rozpocząć. Pierwszy ich etap to drenaż terenu. Później robotnicy wezmą się już za nawierzchnię boiska – położony zostanie tutaj żwir, piasek kwarcowy, sztuczna trawa. Następnie przyjdzie czas na montaż bramek, instalację kamer i oświetlenia.
Boisko ma być gotowe do połowy października. Po zakończeniu prac, robotnicy przystąpią tutaj do budowy parku rehabilitacyjno-rekreacyjnego. W nim znaleźć się ma aleja z 14 urządzeniami, kształtującymi ludzką sylwetkę. Ten etap inwestycji zakończy się już w przyszłym roku.

Galeria artykułu

Boiska już na ukończeniu

Boiska już na...

Boiska już na ukończeniu

Boiska już na...

Boiska już na ukończeniu

Boiska już na...

Boiska już na ukończeniu

Boiska już na...

Boiska już na ukończeniu

Boiska już na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

14:39, 09/08/10

SUPER!

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

11:41, 06/08/10

Nie ma jeszcze dokładnych informacji na ten temat. Wiemy tylko, że ma być wyznaczona osoba do "opieki" nad boiskami. Wiemy również, że boisko ma byś dostępne bezpłatnie dla mieszkańców. Obiekt ma być zamykany. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

11:07, 06/08/10

Super ! Możecie napisać jak to będzie wyglądało dla okolicznych mieszkańców z wejściem na teren. Będą dane godziny i obiekt będzie zamykany itp. ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:59, 06/08/10

No nareszcie!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń