Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Po wakacjach kolejne zmiany

 4 dodane: 16:57, 21/08/10

tagi:projektGZNKGościnnaSmętnaDworcowa

W ciągu najbliższego miesiąca ma rozpocząć się kolejny etap zagospodarowania fragmentu okolicy w rejonie ulic Smętnej, Gościnnej i Dworcowej.

Po wakacjach kolejne zmiany
Po wakacjach kolejne zmiany
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

Kilka miesięcy temu koncepcja ta została przedstawiona przez przedstawicieli Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Na wspomnianym wyżej obszarze zakładała ona m.in.: posadzenie drzew i zasianie trawy , ustawienie ławeczek, a także wydzielenie terenu na niewielki parking. Projekty nasadzenia zieleni mieli wykonać plastycy z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wszystkie prace zaplanowano na 2010 rok. W maju rozpoczął się ich pierwszy etap. Na miejsce została dowieziona ziemia, posadzono kilka drzew. Robotnikami byli tutaj lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mieli w stosunku do miasta dług z tytułu niepłacenia czynszu.

Mijały jednak kolejne miesiące, a inwestycja w rejonie ulic Smętnej, Gościnnej i Dworcowej w żaden sposób nie postępowała. Marniał za to efekt wcześniejszych prac – posadzone drzewka coraz bardziej znikały pod niekoszoną tutaj od wielu tygodni trawą.

Zapytaliśmy więc GZNK i jego oruńską filię - Biuro Obsługi Mieszkańców nr 4, co dalej będzie się dziać z tą inwestycją?
W BOM nr 4 obiecano, że w najbliższym czasie chaszcze na placu i wokół drzewek zostaną skoszone. Z kolei w GZNK usłyszeliśmy inną obietnicę:
- Wrócimy w najbliższym czasie do rozwinięcia koncepcji zieleńca przy Dworcowej – mówi Tadeusz Piotrowski, rzecznik tej instytucji. - Na razie zasadziliśmy drzewa, które się przyjęły. Została rozebrana również środowiskowa, drewniana komórka, w której zbierali się wielbiciele mocnych trunków. Planujemy, że zostanie rozebrany okoliczny garaż. Odzyskanie tego miejsca dla przestrzeni musi odbywać się etapowo – dodaje urzędnik.

W ciągu najbliższego miesiąca mają zostać tutaj wykonane betonowe zabezpieczenia, tak by teren zieleńca nie był rozjeżdżany przez samochody. Następnie przyjdzie czas na nasadzenie zieleni. Urzędnicy nie wycofują się z pomysłu skorzystania w tym względzie z pomocy artystów.
- Nawiążemy z nimi ponownie kontakt po okresie wakacyjnym – obiecuje Piotrowski.

Jak dowiedzieliśmy się w BOM-4, urzędnicy planują też w najbliższym czasie wysłać do okolicznych mieszkańców szczegółową informację na temat tej inwestycji. Ma również odbyć się (na zasadzie konsultacji społecznych) dyskusja nad opisywaną tu koncepcją zagospodarowania przestrzennego – okoliczni lokatorzy będą mogli zgłaszać do niej swoje poprawki i przedstawiać nowe pomysły.

Galeria artykułu

Po wakacjach kolejne zmiany

Po wakacjach...

Po wakacjach kolejne zmiany

Po wakacjach...

Po wakacjach kolejne zmiany

Po wakacjach...

Po wakacjach kolejne zmiany

Po wakacjach...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

21:40, 03/12/11

Tu ciągle bez żadnych zmian na lepsze. Tylko wchechobecne pokiereszowane chodniki i chaszcze. Ulica Dworcowa, ulica Żuławska. Wszędzie podobny stan ulic i chodników. Podatki płacimy a nic w zamian "miasto" nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:38, 28/08/10

a może był tam pan O.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:56, 27/08/10

Gość z 20:33 myślę że to Ty byłeś w tej komórce dlatego padło ci na wzrok

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:43, 24/08/10

a ja bym drogę tam puścił na wprost przejazdu do traktu św Wojciecha i jeszcze tunel pod torami, bo czekanie na zamkniętych szlabanach bywa wkurzające, gdy przez długi czas nic nie jedzie, a szlabany ani drgną.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:33, 24/08/10

gość 14:09 może byś tak towarzystwo rozgonił, sam bełkoczesz, gdzie ta komórka stoi, a może sam do tej kompani przystałeś

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:09, 23/08/10

Też myślę że BOM kłamie bo komórka dalej funkjonuje

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:45, 21/08/10

Którą komórkę rozebrali ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:42, 21/08/10

co do tytułu, co ma z tym wspólnego ul. Smętna?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń