Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

 6 dodane: 10:11, 10/09/10

tagi:grupa inicjatywnarada osiedlapodpisy

Proces utworzenia rady osiedla na Oruni postępuje. Na wczorajszym spotkaniu wyłoniła się już kilkunastoosobowa grupa inicjatywna. Niektórzy z jej członków mają zamiar kandydować do przyszłej rady.

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna
Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 6

We wczorajszej dyskusji wzięło udział ponad 30 mieszkańców Oruni. Spotkanie miało miejsce w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań”. Prowadził je Przemysław Kluz, menadżer DS. Rozpoczęto od „zadania domowego”. Na poprzednim, czerwcowym spotkaniu, uczestnicy zadecydowali o zbieraniu wśród mieszkańców Oruni podpisów na rzecz powołania rady osiedla.

Właśnie zgromadzenie odpowiedniej ilości podpisów (na Oruni jest to ponad 1000 „oczek”) stanowi jeden z warunków wyłonienia jednostki pomocniczej. Wczoraj podliczono wszystkie „głosy na tak”. Okazało się, że jest ich już ponad 900. Najwięcej z nich, 237, zebrał Jerzy Sfugier, mieszkaniec ulicy Smoleńskiej. Za ten wyczyn otrzymał on wczoraj od uczestników zebrania gromkie brawa.
- Ludzie reagowali bardzo różnie. Z reguły przychylnie, ale zdarzały się też grzeczne, a czasem mniej grzeczne odmowy. Podpisujące wniosek osoby często komentowały to w sposób: „no może teraz coś się na Oruni ruszy”. Ale do powołania rady osiedla na naszej dzielnicy droga jeszcze daleka – mówił nam rekordzista, Jerzy Sfugier. Zamierza on zbierać podpisy nadal.

Na wczorajszym spotkaniu wyłoniła się też kilkunastoosobowa grupa inicjatywna. Należą do niej osoby, które zadeklarowały już teraz większe zaangażowanie w sprawę powołania rady osiedla na Oruni. Kilka z członków grupy inicjatywnej myśli też o kandydowaniu do przyszłej jednostki pomocniczej. Jedną z takich osób jest Alina Krajewska, mieszkanka Oruni.
- Lubię moją dzielnicę. Dobrze mi się tu mieszka, ale chciałabym, aby mieszkało się tutaj jeszcze lepiej. Dlatego też uważam, że rada osiedla powinna powstać na naszej dzielnicy. Jest tyle spraw do załatwienia – mówi pani Alina. I jako pierwszą „z tych spraw” wymienia konieczność remontów chodników na wielu ulicach Oruni.

Dyskusję nad problemami dzielnicy, którymi przyszła rada powinna zająć się w pierwszej kolejności, odłożono na następne spotkanie. Zanim ono jednak się rozpocznie, mieszkańcy mają do Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań" przynosić na kartkach przykłady takich „palących kwestii”. Można je również wysyłać na adres mailowy: dorotamus@poczta.onet.pl
Wszystkie propozycje zbierze i przejrzy Dorota Musiał, członkini grupy inicjatywnej.
- Chodzi o to, aby problemy, które zgłoszą mieszkańcy zostały odpowiednio uszeregowane. W ten sposób na następnym spotkaniu oszczędzimy sporo czasu. Nie będziemy mówić o tych samych kwestiach kilkukrotnie – tłumaczy pani Dorota.

Następne zebranie będą reklamować stosowne ulotki informacyjne. Wykona je Paweł Patyk, jeden z członków grupy inicjatywnej. Od 27 września będzie można je odbierać (po to, aby później przywiesić je na swojej ulicy) z Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań”.
Kolejne spotkanie w sprawie powołania rady osiedla na Oruni rozpocznie się 7 października o godzinie 19:00 (miejsce to samo, co zawsze). Ma na nim pojawić się również Łukasz Hamadyk, reprezentant Rady Osiedla „Nowy Port”.

Dom Sąsiedzki mieści się przy ulicy Gościnnej 14.

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

Rada osiedla:...

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

Rada osiedla:...

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

Rada osiedla:...

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

Rada osiedla:...

Rada osiedla: Wyłania się grupa inicjatywna

Rada osiedla:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

21:43, 12/10/10

Mam nadzieję ,że uda mi się dotrzeć na następne spotkanie. Powiedzmy że: Młoda Orunianka!

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

00:39, 23/09/10

Postaram się przyjść i może nawet kogoś namówię ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:42, 15/09/10

Przecież nikt nie broni (a wręcz przeciwnie) chcemy młodych ludzi, którzy będą mogli brać czynny udział w radzie osiedla. Skoro jest jak jest to może warto dotrzeć do młodych oruniaków i zachęcić ich do tego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:44, 11/09/10

Nic dziwnego bo dolna Orunia to dzielnica emerytów.Niestety młodzi uciekają z dolnej Oruni.

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

07:39, 11/09/10

Na tych zdjeciech brak "młodych" Oruniaków ?

zgloś naruszenie

REKLAMA