Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 01/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

„Mieszkanko” tuż obok administracji

 7 dodane: 19:04, 14/09/10

tagi:DiamentowaGSMobciach

Rozpostarty na trawie dywan, na nim rozpadające się szafki, używany materac, „stylowy” puff, a nawet... obudowa od telewizora – swoiste „mieszkanie pod gołym niebem” wyrosło kilkanaście metrów od oruńskiej siedziby Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to już kolejny "obciach", nadesłany przez naszego czytelnika.

„Mieszkanko” tuż obok administracji
„Mieszkanko” tuż obok administracji
Fot. gosc 19.52

Fotografia 1 z 7

Miejsce do akcji „Ale obciach” zgłosił nam gosc19.52, użytkownik portalu MojaOrunia.pl. W mailu pisał on: „ Wygląda na to, że jakieś dzieciaki zrobiły sobie tutaj bazę. Ale jaka to jest baza! Jest tu wszystko: dywan, meble,  obudowa od telewizora (kineskopu już nie donieśli, wyrzucili w krzaki). No samo w sobie to jest już dziwne, skąd się tutaj to wszystko wzięło. Ale jeszcze dziwniejsze jest to, że tuż obok jest budynek oruńskiej spółdzielni. Administracji takie widoki chyba nie za bardzo przeszkadzają”.

Zarówno siedziba GSM jak i „mieszkanie pod gołym niebem” leżą przy ulicy Diamentowej 7, kilkanaście metrów od siebie. Przedstawiciele spółdzielni o oryginalnym tworze architektonicznym, o którym pisze gosc 19.52 dowiedzieli się jednak od nas. Nie ukrywali zaskoczenia.
- To naprawdę wygląda koszmarnie. Skąd to się tutaj wzięło?– zastanawiał się Mirosław Literski, kierownik GSM. I tłumaczył:
- Te śmieci znajdują się „na tyłach” naszej spółdzielni, rzadko ktoś tamtędy chodzi. Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, zajęlibyśmy się tym szybciej. Teren jest nasz, wyślemy ekipę, aby doprowadziła to miejsce do porządku – obiecuje kierownik.

Okazało się, że ktoś inny doszedł do podobnego wniosku. Dzień później do akcji wkroczyła nietypowa ekipa „rozbiórkowa”.
- Mieszkam niedaleko tego miejsca i często w tej okolicy chodzę z psem. I dzień później zaskoczył mnie tam inny obrazek – relacjonował nam gosc19.52. – Kilku dzieciaków, na oko tak z 10-12 lat przyszło do tej „bazy” i zaczęli w niej wszystko niszczyć. Wrzaski i kompletna demolka...sztachetami – dodaje nasz użytkownik.

Ludzie „od GSM-ki” pokazali się tutaj dzień później. Uprzątnęli pobojowisko. Na raty. Dywan odszedł do lamusa dopiero w drugim „turnusie”. A tym samym znalazł się tam i kolejny „obciach”.

„Mieszkanko” tuż obok administracji

„Mieszkanko”...

„Mieszkanko” tuż obok administracji

„Mieszkanko”...

„Mieszkanko” tuż obok administracji

„Mieszkanko”...

„Mieszkanko” tuż obok administracji

„Mieszkanko”...

„Mieszkanko” tuż obok administracji

„Mieszkanko”...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc19.52

 

16:17, 23/09/10

@ gość 12:37 - Boiska - SP 16, dawne Gim5, SP 56, Gim 10, wieżowce i Diamentowa. Świetlica - w szkole, w Domu Sąsiedzkim. Infrastruktura wypoczynkowa - ławki przed każdym blokiem lub w jego najbliższej okolicy, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:37, 23/09/10

Jakby 10-12latki miałyby odpowiednie place zabaw-boiska /place zabaw są tylko dla małych dzieci/, świetlicę-klub/zlikwidowano/, to nie musiałyby organizować nieodpowiednich zabaw w miejscach do tego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

20:56, 15/09/10

a można było pod wynajem oddać :D niewiele się rózni od niektórych mieszkań które byłem zmuszony odwiedzić ;D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:44, 14/09/10

to żadna sensacja, ktoś wystawi starą lodówkę za próg i już można pływać po kanale raduni, to żaden obciach, tylko pozostałość po Polsce Ludowej, od razu widać, że ktoś nie miał szacunku do rzeczy

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:29, 14/09/10

za taki metraż to można płacić raty nawet w CHF ;p

zgloś naruszenie

REKLAMA