Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rada Osiedla: „Co gryzie Orunię?" - pomysły potrzebne

 1 dodane: 20:41, 30/09/10

tagi:ulotkaradaproblemy

Mimo, iż następne spotkanie w sprawie powołania rady osiedla rozpocznie się dopiero za kilka dni, mieszkańcy dzielnicy przygotowują się do niego już teraz. Na czym polegają te przygotowania?

Rada Osiedla: „Co gryzie Orunię?
Rada Osiedla: „Co gryzie Orunię?" - pomysły
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Kolejne zebranie rozpocznie się 7 października o godzinie 19:00. Będzie ono m.in. poświęcone dyskusji nad tymi problemami dzielnicy, którymi przyszła rada powinna zająć się w pierwszej kolejności. Bolączki te mają zgłaszać mieszkańcy dzielnicy. Ale według ostatnich ustaleń mają robić to już teraz. Swoje propozycje powinni składać do Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań” lub wysyłać e-mailem na adres: dorotamus@poczta.onet.pl

Wszystko przejrzy i odpowiednio posegreguje Dorota Musiał, członkini wyłonionej na zeszłym spotkaniu grupy inicjatywnej.
Na dzień dzisiejszy cztery osoby przesłały już swoje propozycje „oruńskich, najbardziej palących problemów”. Dotyczą one m.in.: położenia nowych chodników przy ulicy Smoleńskiej, wykonania nowej nawierzchni na ulicach Żuławskiej i Głuchej, umieszczenia pojemników na psie odchody w wielu punktach dzielnicy, budowy placu zabaw „za torami”, budowy tunelu pod przejazdem kolejowym przy ulicy Dworcowej, przebudowy ulicy Przy Torze, wybudowania schodów, łączących Orunię i Orunię Górną.

Cały czas można nadsyłać swoje pomysły. Z Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań” można również odbierać ulotki informacyjne. Wykonał je na własny koszt Paweł Patyk, członek grupy inicjatywnej oruńskiej rady. Kilka osób przywiesiło już ulotki na swojej ulicy.
- Ulotek starczy dla wszystkich – uśmiecha się Przemysław Kluz, menadżer „Gościnnej Przystani”, jeden z organizatorów spotkań w sprawie powołania rady osiedla Orunia. – Zapraszam po nie wszystkich mieszkańców dzielnicy, którzy są zainteresowani ideą rady osiedla. Warto rozpropagować w swojej okolicy jak najwięcej informacji na ten temat – zachęca Kluz.

Na spotkaniu nie pojawi się Łukasz Hamadyk, członek rady osiedla Nowy Port. Jako radny, miał on podzielić się swym doświadczeniem z mieszkańcami Oruni. Być może zastąpi go przedstawiciel innej, działającej w Gdańsku jednostki pomocniczej. W tej sprawie obecnie prowadzone są rozmowy.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Domu Sąsiedzkim "Gościnna Przystań". Mieści się on przy ulicy Gościnnej 14.

Galeria artykułu

Rada Osiedla: „Co gryzie Orunię?" - pomysły potrzebne

Rada Osiedla:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:57, 08/10/10

Haha. Jak Hamadyk mówił głośno w imieniu rad osiedli i domagał się większych praw, to był super. Jednak skoro ma poglądy PiSowe to już jest bee??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:18, 01/10/10

Kto nie ma kogo zapraszać?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:19, 01/10/10

Dobrze, że nie pojawi się PiSowiec Hamadyk - nie macie kogo zapraszać?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:59, 01/10/10

Projekt zmian granic jednostek pomocniczych objęty konsultowaną właśnie uchwałą Rady Miasta Gdańska znajduje się w poniższym linku: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,97,16537.html radny Marek ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA