Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

LAYATHARANGA - Indie na STACJI ORUNIA

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 17:15, 05/10/10

tagi:

15 października o godzinie 20.30 na Stacji Orunia przy ul. Dworcowej odbędzie się koncert indyjskiego zespołu LAYATHARANGA

 LAYATHARANGA - Indie na STACJI ORUNIA
LAYATHARANGA - Indie na STACJI ORUNIA
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 1

Indyjski zespół perkusyjny składający się z najlepszych muzyków tego gatunku południowej części subkontynentu. Połączyła ich pasja do klasycznej muzyki karnatyckiej, improwizacji oraz młody wiek. Średnia wielu tego zespołu nie przekracza 30-tu lat. Każdy z muzyków gra w niezależnych projektach muzycznych z największymi artystami muzyki indyjskiej. Spotykają się razem potrafią wydobyć największe emocje i pokłady energii jakie zawierają w sobie orientalne rytmy i hinduskie skale.

Muzycy przyjadą do Polski po trasie w USA i przywiozą ze sobą kilkadziesiąt instrumentów praktycznie nie znanych w Europie. Wśród najważniejszych usłyszymy między innymi bansuri, ghatam, tabla, kanjira, morsing, tavil, konnakol, mridangam. Ich koncerty to ogromna dawka emocji i połączona z dobrą zabawą i humorystycznym podejściem do improwizacji oraz niemal rockowym dialogiem muzycznym między osobowościami na scenie.

Więcej o zespole:

LAYATHARANGA jawi się jako najznakomitsza, pełna entuzjazmu młoda grupa indyjska. Specjalizują się w gatunku WORLDMUSIC - mieszance różnych stylów muzycznych z całego świata. Muzyka którą grają bierze swój początek z starej indyjskiej tradycji, LAYATHARANGA zaś łączy style, stając się kojąca mieszanką pełną wschodniej harmonii. Wszyscy muzycy grający w zespole to mistrzowie w swojej dziedzinie, osadzeni głęboko w indyjskiej tradycji muzyki karnatycznej. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności przedstawiają słuchaczowi mieszankę różnych stylów, która jednak niezmiennie pozostaje głęboko osadzona w tradycji. Bogata tekstura melodyjna, złożone formy rytmiczne oraz intrygujące detale interpretacyjne tworzą niezapomniany efekt. To pozwoliło muzykom osiągnąć światowy rozgłos i uznanie.

Muzycy są autorami własnych projektów oraz współpracują z tak znakomitymi muzykami jak: Pandit Ravishankar, Dr. M.Balamuralikrishna, Dr. L.Subramanyam, Pandit Jasraj, K.J. Yesudas, M.S. Gopalakrishnan, Ganesh-Kumaresh, Pandit Anindo Chatterjee, Sivamani, Karl and Keith Peters, Mandolin Srinivas, Kadri Gopalnath, Nityashree Mahadevan, Sudha Raghunath, S.P. Balasubramaniam, Louis Banks, Amith Heri...

Biorą także udział w licznych festiwalach międzynarodowych (gościli również w Polsce m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie), współpracowali z takimi zachodnimi znakomitościami jak : Hubert Laws, Ernie Watts, Karsh Kale, Virginia Mayhew, Hans Hartmann (Chapman stick), John Neptune, Lewis Pragasam, Dean Magraw, Alex Rostotsky.

Wiele podróżują, wykonywali juz swoją muzykę w: USA, Kanada, Niemcy, Holandia, Anglia, Belgia, Hiszpania, Dania, Austria, Szwajcaria, Francja, Polska, Luxembourg, Singapur, Hong Kong, Japonia, Malezja, Sri Lanka, oraz  kraje Zatoki Perskiej...
Informacja pochodzi ze strony www.gak.gda.pl

Informacja o biletach:
Bilety w cenie 25zł - przedsprzedaż do dnia 9.10.2010 ( data koncertu LAO CHE w Stacji Orunia) oraz w cenie 35zł od 10.10 jak i w dniu imprezy.
Uwaga! w przypadku zakupu więcej niż 5 biletów w przedsprzedaży cena biletów wynosi 20zł. Ilość biletów ograniczona /miejsca siedzące/ podczas imprezy będzie funkcjonował bar, bezpłatna szatnia i parking.
Punkty sprzedaży: STACJA ORUNIA i ZIELONY SMOK

http://www.youtube.com/watch?v=8ZUw0lpONIo&feature=player_embedded

LAYATHARANGA - Indie na STACJI ORUNIASkład zespołu:
Giridhar Udupa -ghatam, konnakol
Arun Kumar - tavil, drums, morsing
Jayachandra Rao - mridangam, kanjira
Pramath Kiran - tabla, morsing, djembe
Rajkamal - flute
Salomon - piano

Galeria artykułu

 LAYATHARANGA - Indie na STACJI ORUNIA

LAYATHARANGA -...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

22:23, 11/10/10

czadowo - można rownież na naszej dzielnicy zrobić centrum

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA