Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będą nowe przedszkola w Gdańsku. W jakich dzielnicach?

 1 dodane: 17:08, 30/09/15

tagi:

Prezydent Adamowicz zapowiada budowę 10 przedszkoli do 2019 roku. W Gdańsku najwięcej ich ma powstać w południowych dzielnicach w Gdańsku. Jedno przedszkole zlokalizowane będzie na ulicy Starogardzkiej.

Będą nowe przedszkola w Gdańsku. W jakich dzielnicach?
Będą nowe przedszkola w Gdańsku. W jakich
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Urzędnicy mają ambitny plan, by do 2019 roku wszystkie trzylatki i czterolatki w Gdańsku zostały objęte wychowaniem przedszkolnym. By tak się stało, jak tłumaczy prezydent Paweł Adamowicz, w Gdańsku musi powstać jeszcze 10 przedszkoli.

Najwięcej przedszkoli ma powstać w południowych dzielnicach Gdańska, Na Ujeścisku-Łostowicach powstaną 3 przedszkola, na Chełmie - 2. Dwa na Pieckach-Migowo, jedno na Zaspie i Jasieniu.

Jedno z przedszkoli ma też powstać na ulicy Starogardzkiej.

Miasto prowadzi obecnie 58 przedszkoli, pod których opieką znaleźć może się nawet 5,7 tys. dzieci. Działają tu także 94 przedszkola niepubliczne i 37 innych placówek wychowania przedszkolnego, które dodatkowo oferują łącznie 5,4 tys. miejsc. Tylko w 2015 r. Gdańsk przeznaczył 10,6 mln zł na modernizacje, remonty, usuwanie awarii i place zabaw w przedszkolach.

Galeria artykułu

Będą nowe przedszkola w Gdańsku. W jakich dzielnicach?

Będą nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

19:46, 02/10/15

Witam. Przedszkola publiczne mają jedną godzinę za 1 zł poza podstawę programową, a niepubliczne 4 zł. Niepubliczne mieszczą się w budynkach należących do miasta i nie chcą dzieci za 1 zł, to prezydent do końca ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.255.*

07:34, 01/10/15

Przecież od września jest już obowiązek czterolatków w przedszkolu

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA