Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nieborowska w remoncie

 1 dodane: 20:47, 04/11/10

tagi:skrótNieborowskaOrunia Górnaremont

Najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie zakończy się przebudowa ponad 150-metrowego odcinka ulicy Nieborowskiej. Droga ta stanowi jeden ze skrótów między Orunią Górną a Chełmem.

Nieborowska w remoncie
Nieborowska w remoncie
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

Zamiast przebijać się w kierunku Oruni Górnej przez ulicę Łódzką i Świętokrzyską, można zdecydowanie szybciej trafić tam (jadąc od strony ulicy Wilanowskiej i Łańcuckiej) właśnie przez ulicę Nieborowską.
Zakres inwestycji obejmuje budowę nawierzchni jezdni i chodnika, przebudowę wszystkich zjazdów, wykonanie oświetlenia ulicy, a także nasadzeń zieleni. Prace ruszyły w połowie października. Dwa tygodnie później, drogowcy wprowadzili tutaj tymczasową organizację ruchu – została już zdarta stara nawierzchnia jednego pasa jezdni. Kolejne etapy robót, między innymi położenie asfaltu mają zakończyć się jeszcze przed końcem listopada.

Inwestycję realizuje firma WPRD Gravel z Gdańska – zwycięzca rozpisanego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska przetargu. Umowa nałożyła dodatkowo na wykonawcę obowiązki, które muszą zostać spełnione już po zakończeniu prac. Firma ma zadanie przez rok pielęgnować nowo nasadzoną tutaj zieleń.

Galeria artykułu

Nieborowska w remoncie

Nieborowska w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA