Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Brama Nizinna w remoncie, a co z pobliskim układem drogowym?

 1 dodane: 10:25, 03/10/15

tagi:

Rozpoczyna się remont zabytkowej Bramy Nizinnej, ale niestety wciąż nie ma informacji, kiedy rozpoczną się prace na pobliskim moście kolejowym. Miasto powoli szykuje się też do zmian na wiadukcie w rejonie Biskupiej Górki.

 Brama Nizinna w remoncie, a co z pobliskim układem drogowym?
Brama Nizinna w remoncie, a co z pobliskim
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

XVII-wieczna Brama Nizinna odzyska historyczne wrota i furty. Rozpoczęły się już prace konserwatorskie. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone badania laboratoryjne, opracowana będzie także dokumentacja konserwatorska.

Remont zabytkowych elementów bramy zakończy się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Problem w tym, że skuteczna ochrona zabytkowej Bramy Nizinnej wymaga czegoś więcej niż jednorazowego remontu. Pomysł jest taki, by docelowo zamknąć ją dla ruchu samochodowego.

Taka opcja jest możliwa tylko w przypadku, gdy auta zostaną skierowane na pobliski mostek kolejowy w ciągu ulicy Mostowej. Miasto otwarcie mówi o takich planach, ale póki co wszystko dzieje się bardzo powoli.

- Odnośnie remontu mostu kolejowego przy Bramie Nizinnej: na rok 2016 planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej dla układu drogowego. Realizacja inwestycji nastąpi dopiero po zaplanowaniu środków przez Urząd Miejski w Gdańsku - mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nie ma więc konkretów, kiedy samochody będą mogły pojechać wyremontowanym mostem.

Urzędnicy mówią jeszcze o innej inwestycji. Chodzi o przebudowę wiaduktu oraz dróg znajdujących się w rejonie Biskupiej Górki. O tych planach pisaliśmy już kilka lat temu.

- Wykonawca na opracowanie dokumentacji ma czas do końca października tego roku - mówi Zakrzacka.

Po zakończeniu prac projektowych DRMG rozpocznie pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych zezwalających na realizację zadania.

Wiadukt przy Biskupiej Górce ma zostać przebudowany (inwestycja ma "zahaczać" o ulicę Okopową, Augustyńskiego i zjazd w ulicę Toruńską),a w jego rejonie ma powstać parking wielopoziomowy.

Galeria artykułu

 Brama Nizinna w remoncie, a co z pobliskim układem drogowym?

Brama Nizinna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.71.*

08:06, 05/10/15

indolencja poipis przed wyborami a my orunianie za torami dalej czekamy przed torami po pol godiny na przejazd na dworcowej i sandomierskiej w okolicy bramy nizinnej mialby integracyjny wezelprzesiadkowy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

01:19, 05/10/15

z artykulu nic nie wynika jaka data remontu Bramy Nizinnej? autobusy jezdza,auta nadal,nie ma zmiany trasy...?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.190.241.*

22:33, 04/10/15

To jeszcze potrwa. A tym czasem rozpoczął się remont ul. Raduńskiej, ale nikt nie pomyślał,żeby zrobić zatokę dla samochodów w niewykorzystanej części ulicy[samochody tam parkują] przed domami nr 27 i 28.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA