Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zamiast dachu jest kostka

 4 dodane: 13:34, 24/11/10

tagi:GościnnakostkaGimnazjum nr 10remont

W Gimnazjum nr 10 miał być w tym roku remontowany dach biblioteki. Zamiast tego praca wre...na placu przed szkołą.

Zamiast dachu jest kostka
Zamiast dachu jest kostka
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

W "Dziesiątce", położonej przy ulicy Gościnnej, remont dachu biblioteki jest od dawna wyczekiwaną inwestycją. Już jakiś czas temu udało się przekonać urzędników, że musi ona zostać wykonana jak najszybciej. Miasto znalazło pieniądze. Prace miały ruszyć jeszcze w tym roku. Ale okazało się, że nie wszystkie formalności zostały dopełnione u Konserwatora Zabytków. W rezultacie inwestycja ta będzie mogła rozpocząć się dopiero w przyszłym roku. Pojawił się jednak problem - przeznaczone na ten cel pieniądze musiały zostać wydane w 2010 roku. W innym przypadku mogłyby one po prostu przepaść.
- Zdecydowano, że za te pieniądze wyremontowana zostanie nawierzchnia placu przed naszą szkołą. Zapewniono nas również, że w przyszłym roku ponownie znajdą się pieniądze na remont dachu biblioteki - opowiada Mariola Paluch, dyrektorka Gimnazjum nr 10.

Nadzór nad wykonaniem obu inwestycji sprawuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Prace przy ulicy Gościnnej rozpoczęły się kilka dni temu. Robotnicy kładą przed szkołą prawie 250 m2 kostki brukowej.
- Taki remont bardzo nam się przyda. Wcześniej wystarczyło, że trochę popadało, a od razu zbierała się tutaj woda. Nawierzchnia była bardzo dziurawa - tłumaczy Paluch.

Prace mają zakończyć się jeszcze dzisiaj.

 

Galeria artykułu

Zamiast dachu jest kostka

Zamiast dachu...

Zamiast dachu jest kostka

Zamiast dachu...

Zamiast dachu jest kostka

Zamiast dachu...

Zamiast dachu jest kostka

Zamiast dachu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

20:18, 26/11/10

ŁADNY PARKING DLA SOMOCHODÓW NAUCZYCIELI

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:39, 25/11/10

kostka na kostkę. faktycznie niezbędne.... i kolejny kawał ziemi w betonie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:01, 25/11/10

żal z tego

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA