Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wakacje na Oruni nie muszą być nudne

 0 dodane: 00:00, 07/07/09

tagi:

Można znaleźć wakacyjne zajęcie dla dzieci i młodzieży na Oruni i połączyć zabawę z nauką. Co prawda większość ofert jest płatna, ale ceny nie są wygórowane.

Dzieci w wieku od 7 do 13 lat znajdą swoich rówieśników oraz dobrą zabawę w Stacji Orunia przez cały lipiec. Dwutygodniowy turnus kosztuje ich rodziców 50 zł.

Chcemy, żeby dzieci wypoczywały, proponujemy im dużo zabawy na świeżym powietrzu - mówi Anna Mikuła, opiekun - Staramy się, żeby dzieci rozwijały się prawidłowo fizycznie, dlatego co wtorek organizujemy zabawy na sali gimnastycznej przy ul. Smoleńskiej. Chodzimy na wycieczki po Gdańsku. W tym tygodniu przeprowadzimy zajęcia warsztatowe z fotografii. Będziemy także malować na dużych płaszczyznach. Zajęcia trwają codziennie od 10:00 do 15:30. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy plan zajęć w dziale "Imprezy".

Kolejną alternatywa dla nudy, co prawda skierowaną przede wszystkim do mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe", są zajęcia organizowane przez pana Franciszka Wantucha. Ten znany większości dzieciaków na Górnej Oruni trener piłki nożnej i organizator wielu aktywności zaprasza na wycieczki, wyjścia do kina lub spacery nad morze. Szczegółowy plan atrakcji znajdziecie poniżej w osobnym artykule "Imprezy dla dzieci i młodzieży w SM Południe".

Do końca tygodnia trwać jeszcze będą półkolonie dla dzieci powyżej 8 lat organizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy przy ul. Brzegi 45.

Jutro planujemy wycieczkę na plażę w Jelitkowie, żeby pooglądać wybudowane z piasku rzeźby, w czwartek jedziemy do oliwskiej Doliny Radości, natomiast piątek będzie dniem kulinarnym. Będziemy wspólnie przygotowywać jedzenie - mówi Szymon Nalepa, komendant Hufca Pracy.

Jeśli wiesz gdzie jeszcze w naszej okolicy organizuje się zajęcia dla dzieci i młodzieży daj nam koniecznie znać. Przyjedziemy, zrobimy zdjęcia i napiszemy o tym!

 

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA