Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe „Historie po Oruńsku”

 1 dodane: 14:34, 06/10/15

tagi:

Projekt "Historie po Oruńsku" cieszył się ogromnym zainteresowaniem Oruniaków. Jakie historie i zagadki skrywa Orunia? Podziel się opinią.

 Nowe „Historie po Oruńsku”
Nowe „Historie po Oruńsku”
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

W 2014 roku na Oruni wspólnie zbieraliśmy historie mieszkańców dzielnicy w ramach projektu  „Historie po Oruńsku”. Projekt miał charakter kulturalno-społeczny. W ramach działań odbyły się warsztaty dziennikarskie, teatralne, muzyczne dla dzieci, warsztaty tworzenia wizualizacji, comiesięczne tematyczne spotkania z ekspertami z różnych dziedzin (architektura, historia, botanika, itp.). Punktem kulminacyjnym był spektakl teatralny pt. „Ohra Ora Orana” stworzony przez mieszkańców Oruni. W ramach projektu powstał również sentymentalny przewodnik po dzielnicy.

Pierwsza edycja projektu „Historie po Oruńsku” cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Orunia nadal skrywa wiele niesamowitych historii, dlatego wspólnie z Państwem chcielibyśmy kontynuować projekt. W tym celu chcielibyśmy skonsultować z Państwem pomysły na działania o charakterze kulturalno-artystycznym.

Jakie historie z życia dzielnicy wydają się Państwu ciekawe?
Jaka tematyka spotkań z ekspertami Państwa interesuje?
Jakie warsztaty Państwa  interesują?

Osoby chętne do podzielenia się z nami opiniami prosimy o kontakt
mailowy: dworekartura@gak.gda.pl
lub telefoniczny 58 306 66 76 w. 37.

Zapraszamy również do biura Dworku Artura GAK przy ul. Dworcowej 9.

Więcej informacji o pierwszej edycji projektu znajdą Państwo  tu:
https://www.facebook.com/historiepoorunsku

Galeria artykułu

 Nowe „Historie po Oruńsku”

Nowe „Historie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA