Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Młodzi w Mieście

 8 dodane: 00:00, 07/07/09

tagi:

Spotkanie Lokalnej Grupy Wsparcia Urbact II programu My Generation (relacja Wojciecha Dąbrowskiego)

 Młodzi w Mieście
Młodzi w Mieście
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 8

W niecodziennej scenerii Freedom Skateparku w Stoczni Gdańskiej 2 lipca 2009 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej pracującej w ramach My Generation – projektu finansowanego przez program Urbact II. Projekt skupia się na promocji pozytywnego potencjału młodych w mieście i realizowany jest przez 11 miast z Unii Europejskiej, w tym Gdańsk. Celem grupy jest wypracowanie Lokalnego Planu Działania, swoistej strategii dla młodzieży, polityki młodzieżowej miasta.

Spotkanie odbyło się w miejscu, które dobitnie pokazuje, że inicjatywy młodzieżowe to nie tylko mrzonki, ale konkretne działanie i sukcesy. Właśnie taką przedsiębiorczością odznacza się gospodarz spotkania – Stowarzyszenie Animacji Skateboardingu. Tym razem oprócz specjalistów – aktywnych, zaangażowanych w zagadnienia młodzieży w mieście przedstawicieli jednostek pozarządowych i miejskich – na spotkanie zaproszono dużą grupę młodych mieszkańców z różnych dzielnic Gdańska. W gronie tym znaleźli się między innymi przedstawiciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej oraz młode osoby z dzielnicy Orunia.

Dyskutowano o stosunku młodych do miasta i o tym, co młodzież chciałaby w nim zmienić. Zastanawiano się również jak działać aktywnie w mieście i czy jest możliwa dobra współpraca młodzieży Gdańska z jej włodarzami. Snuto wizje tego co młodzi zrobiliby, gdyby sami mieli władzę.

Spotkanie było niezwykle inspirujące, prowokując wniosek, że następne powinno odbyć się przy znacznie większym, a może i wyłącznym udziale młodzieży.

 

Projekt prowadzony jest przez Referat Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Gdańsku (osoba do kontaktu: Wojciech Dąbrowski, Wydział Spraw Społecznych, w.dabrowski@gdansk.gda.pl, (058) 323 67 17.
 Młodzi w Mieście

Młodzi w...

 Młodzi w Mieście

Młodzi w...

 Młodzi w Mieście

Młodzi w...

 Młodzi w Mieście

Młodzi w...

 Młodzi w Mieście

Młodzi w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA