Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Śmieci na osiedlowych chodnikach

 4 dodane: 15:53, 29/12/10

tagi:GSMPRSPkubłyśmieci

Na ulicach Raduńskiej, Rubinowej, Szafirowej i kilku okolicznych, przez kilka dni nie wywożono śmieci. Efekt? Przepełnione kubły, odpadki leżące na chodnikach. Jak długo ma tutaj tak wyglądać? – pytają mieszkańcy.

Śmieci na osiedlowych chodnikach
Śmieci na osiedlowych chodnikach
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

- Ostatni raz śmieci wywieziono stąd przed świętami. Kubły są już pełne. Ale nikt ich nie opróżnia. Robi się jeden wielki syf. No proszę zobaczyć, czy tak może wyglądać główna ulica naszego osiedla? – pyta mnie pan Mateusz, mieszkaniec ulicy Diamentowej. 

I pokazuje mi przepełnione pojemniki ze śmieciami. Czarne worki, butelki i resztki jedzenia walają się dookoła. Tuż obok ktoś wyrzucił dwa fotele. Takie widoki zobaczyć można na ulicy Raduńskiej. Nie lepiej sytuacja wygląda na Rubinowej i Szafirowej. Wywleczony na środek chodnika, przepełniony kubeł znaleźć też można na ulicy Małomiejskiej.

Odśnieżcie ulicę, to przyjedziemy!
Za wywóz śmieci odpowiada tutaj Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno – Porządkowych.
- W umowie z nami administratorzy, obojętnie czy jest to spółdzielnia, wspólnota, czy miasto, są zobowiązani do zapewnienia nam dostępu do pojemników. Czyli muszą odpowiednio odśnieżyć dojazd. Nie może być tak, że nasza śmieciarka zakopuje się w śniegu, albo zjeżdża po oblodzonej ulicy – odpowiada Wojciech Ryndak, kierownik Działu Wywozu w gdańskim PRSP.

I jak mówi, mało z których administratorów stosuje się do tych warunków umowy.
- To jest jak walka z wiatrakami. Telefony już nie skutkują. W szufladzie mam kilkadziesiąt pism do różnych spółdzielni, wspólnot, GZNK (Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych – przyp. red.) i ZDiZ-u (Zarządu Dróg i Zieleni – przyp. red.). Chodzi zawsze o to samo: odśnieżcie ulice i chodniki, abyśmy mogli sprzątnąć pojemniki. Odzew jest znikomy – przekonuje Ryndak.

Według reprezentantów PRSP, także na Oruni pojawia się ten problem.
- Od trzech dni prosimy, aby odśnieżyli ulicę Perłową. Na Rubinowej nasza śmieciarka przez tydzień nie mogła podjechać – wylicza Ryndak.

Przecież dojazd jest dobry...
W tym przypadku administratorem jest Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jej przedstawiciele nie zgadzają się z tłumaczeniem PRSP.
- Ja rozumiem, że czas świąt dla PRSP jest wyjątkowo pracowity, bo mają dużo więcej śmieci do wywożenia. Ale nie zgodzę się, że nasze osiedle jest kiepsko odśnieżone i nie można dojechać do pojemników – odpowiada Mirosław Literski, kierownik oruńskich osiedli GSM.

Według niego ostatnie działania spółdzielni bardzo poprawiły „zimową” sytuację na osiedlu.
- Przy odśnieżaniu używamy nawet koparki. Nie dalej jak wczoraj pracowała ona na terenie naszego osiedla. Staramy się zminimalizować skutki zimy. Więc te opowieści PRSP mnie nie przekonują. Niech Pan sobie zobaczy jak wygląda ulica Raduńska. Tam z kubłów aż się przesypuje. A dojazd przecież jest bardzo dobry – zapewnia Literski.

Jest porozumienie, jest czysto
Na szczęście obie strony nie tylko przerzucają się argumentami. Udało im się już dojść do porozumienia.
- Mam zapewnienie, że jeszcze dzisiaj śmieciarki PRSP przyjadą na nasze osiedle. Śmieci zostaną zabrane – obiecuje Literski.

Edycja: Jak poinformował nas dziś o godzinie 16:00 kierownik Literski, PRSP opróżniła już pojemniki ze śmieciami na opisywanych wyżej ulicach.

Galeria artykułu

Śmieci na osiedlowych chodnikach

Śmieci na...

Śmieci na osiedlowych chodnikach

Śmieci na...

Śmieci na osiedlowych chodnikach

Śmieci na...

Śmieci na osiedlowych chodnikach

Śmieci na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (14)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.78.135.*

19:55, 25/02/11

ŚNIEGU NIE MA A ŚMIETNIK NADAL STAŁ W TYM MIEJSCU JEST. A JEGO MIEJSCE JEST PO DRUGIEJ STRONIE RADUNI.LOGISTYKA PANOWIE Z PRSP WAM SIĘ KŁANIA MNIEISZY POJAZD TAM DOJEDZIE.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.253.*

09:26, 26/01/11

Nie tylko w tej części Oruni są śmieci... Wy chociaż mieszkacie w nowszym i ładniejszym otoczeniu. Przejdźcie się do starszej części Oruni albo do Osiedla przy ul.Żuławskiej. Tam przez ponad 40 lat nie zrobiono ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:38, 08/01/11

wszedzie tak jest na calej oruni

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:37, 08/01/11

dobrze ze jest zima bo inaczej plaga nas by pozarla

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:42, 02/01/11

Na ul.Ubocze jest gorzej mam nadzieję że przyjedzie kontener i śmieciarka bo za 2-3 dni będą szadułki na uboczu a do tego śmieci rozrzucone na cały parking

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:21, 01/01/11

Tam gdzie teren ul. Raduskiej nie należy do GSM jest nie odśnieżany, stąd trudności z dojazdem na teren GSM. Nasze Osiedle Raduńskie jest odśnieżane. Nawet w Boże Narodzenie odśnieżano.

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

19:25, 31/12/10

gość 09:36 firma którą opisałeś delikatnie mówiąc nie zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków. A najzabawniejsze że ich pracownicy wpisują w kartę że zabrali pojemnik,mimo iż śladu po nich nie było w całe ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:36, 30/12/10

Witam Faktycznie PRSP odśnieża główne ciągi, ale to miasto zleca jakie ulice jak często itp. Ludzie na jakim świecie żyjecie. najgorzej jak ludzie nie zorientowani w temaci się mądrzą.Proszę spojrzec na inne ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:37, 29/12/10

1835 co ty gadasz? PRSP odśnieża ulice? Od kiedy?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:35, 29/12/10

Co ten Ryndak opowiada za brednie przecierz to PRSP odśnieża ulice jest za to odpowiedzialne.Dziwny zakład jeden zwala na drugiego.Ciekawe ca na to prezes PRSP .On to pewnie zawli na Zieleń bo to oni wynajmują ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:28, 29/12/10

Tak to jest zamiast wywozić śmieci to oni odśnieżają ulice. Ale chyba tak odśnieżają jak wywożą śmieci :).To jest godne pożałowania ....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:20, 29/12/10

Na Strzyży tak samo... świętują!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:22, 29/12/10

Ale to nie tylko Orunia ma kłopot ze śmieciami. Zobaczcie co się dzieje na Chełmie albo w Śródmieściu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:18, 29/12/10

no cóż nawet śmieciarze zapomnieli o Oruni :P

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA