Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruński sztab: Mamy ponad 11 tysięcy!

 1 dodane: 15:05, 10/01/11

tagi:sumaakcjasztabWOŚP

33 wolontariuszy z oruńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrało we wczorajszej akcji ponad 11 tysięcy złotych.

Oruński sztab: Mamy ponad 11 tysięcy!
Oruński sztab: Mamy ponad 11 tysięcy!
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Oruńskie „centrum dowodzenia” WOŚP miało swój punkt w siedzibie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjum nr 5 przy ulicy Małomiejskiej. Już od rana można było tutaj spotkać grupy wolontariuszy. Ich szeregi zasilili uczniowie i nauczyciele placówki. Armia wolontariuszy składała się z ponad 30-stu „żołnierzy”. Ci ostatni szybko ruszyli na ulice Oruni i Chełmu. Uzbrojeni w puszki i charakterystyczne naklejki w kształcie serca kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każda grupa wolontariuszy liczyła maksymalnie pięć osób. 

Wcześniej dzieci i ich opiekunowie spotkali się ze strażnikami miejskimi. Funkcjonariusze pouczali, jak wolontariusze mają się zachować w razie niebezpiecznych sytuacji. A tych niestety nie brakuje nawet podczas akcji WOŚP. W przeszłości w różnych częściach kraju zdarzały się napady na kwestujących. 
- W tym roku obyło się bez żadnych incydentów. Mieliśmy fajną współpracę ze strażą miejską. Dzieci i ich opiekunowie mieli przy sobie numery telefonów do strażników. Gdyby działo się coś niepokojącego, moglibyśmy liczyć na natychmiastową pomoc – mówi Maja Lipińska, szefowa oruńskiego sztabu.

Na koniec akcji przeliczono pieniądze. Okazało się, że wolontariuszom udało się zebrać 11218 złotych. Pod eskortą policji cała suma trafiła do banku przy ulicy Garncarskiej.
- Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni z przebiegu całej akcji. Brały w niej dzieci i młodzież w różnym wieku. Najmłodszy wolontariusz miał 10 lat. W stosunku do zeszłego roku zebraliśmy około 1000 złotych więcej. Pobiliśmy więc nasz rekord – uśmiecha się Lipińska.

Jak podawali dziś po południu przedstawiciele WOŚP, w Polsce udało się zebrać ponad 37 milionów złotych. Nie jest to jeszcze ostateczna suma.
W tym roku w tej ogólnopolskiej akcji zbierano pieniądze na sprzęt do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek i układu moczowego. Pierwszy Finał WOŚP miał miejsce w 1993 roku. 10 lat temu WOŚP również grała na potrzeby nefrologii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa - dotychczas Orkiestra kupiła ponad 20 tys. nowoczesnych urządzeń medycznych do polskich szpitali, za blisko 110 mln dolarów. Statystycznie każdego dnia do szpitala trafiają cztery urządzenia kupione przez WOŚP.

Galeria artykułu

Oruński sztab: Mamy ponad 11 tysięcy!

Oruński sztab:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

212.7.219.*

23:08, 10/05/17

Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA