Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet dzielnicy to 60 tysięcy złotych. Na co wydalibyście te pieniądze?

 1 dodane: 16:44, 14/11/15

tagi:

Około 60 tysięcy złotych - to pochodzące z miasta pieniądze, którymi dysponuje Rada Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce". Radni mają pomysły, na co przeznaczyć taką kwotę, ale chcą też zapytać o zdanie mieszkańców dzielnicy. Ktoś ma jakieś propozycje? Można je zgłosić osobiście 18 listopada, a później...

Budżet dzielnicy to 60 tysięcy złotych. Na co wydalibyście te pieniądze?
Budżet dzielnicy to 60 tysięcy złotych. Na co
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Biegowe Grand Prix, festyn w Parku Oruńskim, Gwiazdka na Oruni, turnieje dla szkół podstawowych - to tylko niektóre wydarzenia, które z budżetu Rady "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" chcą dofinansować lokalni radni dzielnicy.

Kino letnie na Oruni - dobry pomysł?

Do swojej dyspozycji radni z Oruni mają około 60 tysięcy złotych (pieniądze pochodzą z miasta), które mogą przeznaczyć na sfinansowanie drobnych projektów w swojej dzielnicy.

Nowym projektem, który być może znajdzie się w budżecie Rady jest kino letnie na Oruni. W wybranych punktach dzielnicy (np w Parku Schopenhauera) organizowane byłyby pokazy filmów "pod chmurką".

Inwestycje raczej z budżetu obywatelskiego

Dlaczego w tych wstępnych propozycjach budżetu nie ma wzmianki o drobnych inwestycjach i remontach? W przeszłości z budżetu Rady Dzielnicy sfinansowano na przykład kupno i montaż ławek, czy zmiany na przejściach dla pieszych na Trakcie św. Wojciecha, czy Dworcowej.

- O większe inwestycje na Oruni można się starać na przykład z budżetu obywatelskiego (pisaliśmy o tym tutaj - przyp. red.). Naszymi pismami i interwencjami załatwiliśmy też kilka remontów ulic na Oruni - przypomina Mateusz Korsztun z oruńskiej Rady.

Pula na inicjatywy mieszkańców. To jakie propozycje?

Radni dzielnicy mają za to pomysł, by  z budżetu przeznaczyć 4 tysiące złotych na tak zwane inicjatywy mieszkańców. Na czym miałoby to polegać? - To małe granty, o które mogliby się starać mieszkańcy naszej dzielnicy, nawet osoby niepełnoletnie. Jeżeli ktoś miałby pomysł na jakiś drobny projekt, to z pieniędzy Rady moglibyśmy to sfinansować - mówi Maciej Kochanowski, inny radny z Oruni.

W ten sposób mieszkańcy Oruni, którzy chcieliby zrobić coś razem mogliby liczyć na kilkaset złotych wsparcia na rzecz realizacji pomysłu. A projekty mogą być tutaj różne, ot na przykład: zakup strojów dla młodych piłkarzy, reprezentujących Orunię, albo sfinansowanie wycieczki dla seniorów. - Takie granty to dobra forma wsparcia dla nieformalnych grup, które działają na Oruni - przekonują radni dzielnicowi.

Budżet rady - grudzień, lub styczeń

Radni chcą, by projekt budżetu był gotowy jeszcze w grudniu (najpóźniej w styczniu). Chcą jednak również, by propozycje do budżetu złożyli także inni mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

Pomysły można składać mailem (orunia-sw.wojciech-lipce@radadzielnicy.gdansk.pl), na fanpejdżu Rady, ale można również zrobić to osobiście.

Trzy spotkania z mieszkańcami. Czas na pomysły

Okazja do tego nadarzy się już 18 listopada. Właśnie w środę o godzinie 18 w Gościnnej Przystani wystartuje spotkanie, na którym radni dzielnicy przedstawią swoje propozycje do budżetu.

To doskonała okazja dla mieszkańców Oruni, by przedstawili swoje pomysły. Oprócz dyskusji w Gościnnej Przystani, radni planują jeszcze dwa inne spotkania z mieszkańcami dzielnicy.

24 listopada (o godzinie 18) w Szkole Podstawowej nr 40 (ulica Stroma 19) i 26 listopada (godzin 18) w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 (Małomiejska 8A). Temat oczywiście ten sam: budżet rady dzielnicy.

Jakie macie propozycje do budżetu Rady? Pamiętajcie, że cały budżet wynosi około 60 tysięcy złotych.

Galeria artykułu

Budżet dzielnicy to 60 tysięcy złotych. Na co wydalibyście te pieniądze?

Budżet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.105.63.*

12:32, 16/11/15

...może starczyłoby jeszcze na uklepanie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

12:30, 16/11/15

Całe 60.000 zł... Wydałbym to na przekopanie łopatą tunetu pod przejazdem na dworcowej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA