Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pogorzelcy z Oruni otrzymują pomoc od miasta

 1 dodane: 18:16, 24/11/15

tagi:

W sobotnim pożarze na Oruni dach nad głową straciło 10 rodzin. Miasto stanęło na wysokości zadania i mocno włączyło się w pomoc pogorzelcom.

 Pogorzelcy z Oruni otrzymują pomoc od miasta
Pogorzelcy z Oruni otrzymują pomoc od miasta
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W sobotę spaliła się kamienica na Przy Torze 5. Bardzo poważnie został uszkodzony dach budynku. 10 rodzin (27 osób) straciło dach nad głową.

Kamienica jest komunalna, pogorzelcom pomogło miasto. Kilka rodzin skorzystało z oferty miasta i pierwsze noce po pożarze spędziło w Schronisku Młodzieżowym przy Grunwaldzkiej.

Każda z rodzin, która straciła dach nad głową w sobotnim pożarze dostanie też kilka tysięcy złotych od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Wszystkie rodziny dostaną też propozycje lokalu zastępczego - póki co tymczasowego. Jeżeli miasto zadecyduje, że spalony budynek da się odbudować i wyremontować, pogorzelcy trafią oczywiście do swoich mieszkań na Przy Torze 5. Jeżeli nie, miasto będzie oferowało lokale zastępcze.

Dużo też zależy od ustaleń policji. Przypomnijmy, wyjaśnieniem przyczyny pożaru zajmują się stróże prawa i powołani biegli.

Galeria artykułu

 Pogorzelcy z Oruni otrzymują pomoc od miasta

Pogorzelcy z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.200.*

21:49, 24/11/15

We wszystkich starych kamienicach sa stare instalacje elektryczne jak i przewody kominowe tylko szkoda ze miasto reaguje po fakcie

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA