Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Groził nożem i zabierał pieniądze. Wśród ofiar także dzieci z Oruni?

 1 dodane: 16:56, 27/11/15

tagi:

4 napady w ciągu dwóch ostatnich miesięcy - policjanci zatrzymali 18-latka, którego podejrzewają o rozboje na Oruni. Atakował bezdomnych, "zwykłych" przechodniów, a może nawet... dzieci.

Groził nożem i zabierał pieniądze. Wśród ofiar także dzieci z Oruni?
Groził nożem i zabierał pieniądze. Wśród ofiar
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

18-latek groził swoim ofiarom nożem i okradał je z pieniędzy. Jednego mężczyznę przewrócił na ziemię i pobił. Policjanci podejrzewają go również o napady w rejonach oruńskich szkół. Ze względu na tak zwane dobro śledztwa, stróże prawa nie podają więcej szczegółowych informacji.

- Przez ostatnie dwa miesiące policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej bardzo intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy co najmniej czterech napadów, do których doszło na Oruni - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- W trzech przypadkach mężczyzna groził swoim ofiarom nożem, a w jednym przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i go pobił. W dwóch przypadkach zaatakował bezdomnych idących ulicą i okradł ich z drobnych kwot pieniędzy, a w dwóch pozostałych sytuacjach napadł na młodych mężczyzn stojących na przystanku autobusowym. Sprawca atakował w godzinach porannych. Jego łupem padały pieniądze - dodają policjanci.

Po dwóch miesiącach intensywnego śledztwa sprawca rozboju został zatrzymany. - Sprawca usłyszał cztery zarzuty dotyczące rozbojów. Trzy z nich dotyczą rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża.

Wczoraj policjanci doprowadzili 18-latka do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. - Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latek mógł okradać dzieci pod szkołą. Pomimo tego, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszeń od rodziców lub szkoły, weryfikują teraz te informacje. Jeżeli podejrzenia policjantów potwierdzą się, to mężczyzna będzie miał uzupełniane zarzuty - mówią stróże prawa.

Razem z 18-latkiem została zatrzymana 15-letnia dziewczyna. Jej udział w zdarzeniach jest ciągle przez policjantów sprawdzany.

Galeria artykułu

Groził nożem i zabierał pieniądze. Wśród ofiar także dzieci z Oruni?

Groził nożem i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.248.115.*

20:44, 07/12/15

Trzeba się wziąść za matkę młodej ona stwożyła grupę przestępczą brała pieniądze młoda chwali się na dzielnicy i się śmieje

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.77.124.*

15:14, 28/11/15

Czy chodzi o Orunię Dzielnicę czy chodzi o Orunię Spółdzielnie Mieszkaniową w Dzielnicy Chełm?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:02, 27/11/15

Koło jakiej szkoły to było?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.76.112.*

20:02, 27/11/15

A co na to szkoła?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA