Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Krok bliżej do budowy Nowej Świętokrzyskiej. Jak zostanie zaprojektowana?

 1 dodane: 18:27, 07/12/15

tagi:

To jedna z najbardziej wyczekiwanych drogowych inwestycji na południu Gdańska - właśnie otwarto oferty na wykonanie dokumentacji przetargowej dla Nowej Świętokrzyskiej. Zgłosiły się 4 firmy. Jakie zadanie tak naprawdę czeka teraz zwycięzcę?

Krok bliżej do budowy Nowej Świętokrzyskiej. Jak zostanie zaprojektowana?
Krok bliżej do budowy Nowej Świętokrzyskiej. Jak
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Trasa projektowanej Nowej Świętokrzyskiej rozpoczyna się od od skrzyżowania z aleją Vaclava Havla do powiązania z istniejącą trasą ul. Świętokrzyskiej w rejonie zachodniej granicy miasta Gdańska. Nowa Świętokrzyska ma łączyć się z Nową Bulońską i starą ulicą Świętokrzyską.

Aby inwestycja mogła ruszyć, potrzebuje dokumentacji projektowej, czyli tak naprawdę wybrana firma musi pokazać konkretne rozwiązania dla nowego układu drogowego (patrz niżej).

Rozpisano już przetarg na wykonanie takiej dokumentacji. Zgłosiły się 4 firmy. - Komisja przetargowa przystąpiła do sprawdzania ofert przetargowych pod względem formalno - prawnym. Najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła firma Mosty Katowice Sp. z o.o. z Katowic - mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Jakie ceny firmy zgłosiły w swoich ofertach?

Mosty Katowice Sp. z o.o. z Katowic - 1 776 120,00 PLN

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. z Gdańska - 1 894 200,00 PLN

Europrojekt Gdańsk S.A. z Gdańska - 2 729 370,00 PLN

TRANSPROJEKT GDAŃSKI Spółka z o.o. z Gdańska - 2 313 630 00 PLN

W jaki sposób zaprojektują Nową Świętokrzyską?

Dokumentacja projektowa dla Nowej Świętokrzyskiej zakłada między innymi opracowanie rozwiązań dla:

- Budowy dwutorowej linii tramwajowej wraz z infrastrukturą od węzła integracyjnego „Łostowice Świętokrzyska” do skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską (starą).

- Budowy przystanków tramwajowych w rejonie węzła „Łostowice Świętokrzyska” przy torach w relacji Havla Budowy przystanków autobusowych zlokalizowanych równolegle do przystanków tramwajowych.

- Budowy kanalizacji deszczowej i systemu odwodnienia poza granicami pasa drogowego Nowej Świętokrzyskiej.

- Powiązania z istniejącym układem ulicznym (wraz z jego przebudową w niezbędnym zakresie).

- Budowy infrastruktury drogowej rowerowej, organizacji ruchu wraz z sygnalizacją świetlną, a także z uwzględnieniem zmian i rozbudowy systemu TRISTAR (dla poszczególnych etapów i docelową).

- Wykonania zieleni wraz z małą architekturą.

Galeria artykułu

Krok bliżej do budowy Nowej Świętokrzyskiej. Jak zostanie zaprojektowana?

Krok bliżej do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA