Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ujeścisko-Łostowice: Dyskusje o pieniądzach i miejskiej komunikacji. Ważne sprawy?

 1 dodane: 13:08, 14/12/15

tagi:

Na co wydać budżetowe 84 tysiące złotych i jak poprawić miejską komunikację w okolicy - to dwa główne tematy, które Zarząd Dzielnicy "Ujeścisko-Łostowice" chce przedyskutować z mieszkańcami. Spotkań będzie kilka, będą odbywać się w lokalnych szkołach. Pierwsze z nich startuje już dzisiaj.

 Ujeścisko-Łostowice: Dyskusje o pieniądzach i miejskiej komunikacji. Ważne sprawy?
Ujeścisko-Łostowice: Dyskusje o pieniądzach i
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tym roku dzielnicowi radni z Ujeściska-Łostowic dysponują budżetem w wysokości 84 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą od miasta, radni dzielnicowi mogą przeznaczyć je na drobne inwestycje, lub na wsparcie konkretnych wydarzeń w swojej okolicy.

Zanim jednak ostatecznie ustalą, na co w 2016 roku zostaną wydane te pieniądze, radni chcą zapytać o radę mieszkańców dzielnicy. W tym celu organizują kilka spotkań konsultacyjnych.

- Konsultacje odbywać się będą szkołach i są tak przemyślane, by w tym czasie było jak najwięcej rodziców. W tych dniach odbywają się wywiadówki, liczymy, że przynajmniej niektórzy mieszkańcy pojawią się też na naszych spotkaniach - mówi nam Piotr Lachowski z Zarządu Rady Dzielnicy "Ujeścisko-Łostowice".

Radni mają swoje propozycje, ale czekają na inne pomysły

Radni dzielnicowi liczą na pomysły mieszkańców, ale sami też mają już swoje propozycje do budżetu na rok 2016. Jednym z nich jest na przykład stworzenie dwóch miejsc do grillowania w dzielnicy (przy Świętokrzyskiej i Cedrowej).

Kolejne pomysły radnych to między innymi sfinansowanie Święta Południa Gdańska, wieczoru kabaretów, czy stworzenie i wyposażenie w Szkole Podstawowej nr 86 matematycznej pracowni...z klockami lego.

- Chcemy zobaczyć, jakie pomysły mają inni mieszkańcy. Gorąco zapraszamy ich na nasze spotkania - mówi Lachowski. - W trakcie konsultacji będziemy też rozmawiać o miejskiej komunikacji w dzielnicy. Poruszymy między innymi tematy: komunikacji na 5 Wzgórzach, czy autobusu 164 - dopowiadają radni.

Budżet Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice na rok 2016 [TERMINY KONSULTACJI]

Pierwsze spotkanie już dzisiaj (14 grudnia) o godzinie 16:30 w oddziale SP nr 86, przy ulicy Dulina.

Drugie spotkanie: 15 grudnia (wtorek) 16:30-18, SP nr 86, przy ul Wielkopolskiej.

Trzecie spotkanie: 16 grudnia (środa) 17-18, Sp nr 12, przy ulicy Człuchowskiej.

Czwarte spotkanie: 21 grudnia (poniedziałek) 18-19, siedziba Rady Dzielnicy, przy ulicy Przemyskiej.

Galeria artykułu

 Ujeścisko-Łostowice: Dyskusje o pieniądzach i miejskiej komunikacji. Ważne sprawy?

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA