Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czym zajmują się radni dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?

 1 dodane: 15:01, 17/12/15

tagi:

Nowa kadencja Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" trwa niespełna rok, a tutejsi radni dzielnicowi mogą już pochwalić się konkretnymi sukcesami. Czy będą kolejne? Zobaczcie, jakie jeszcze plany mają radni.

 Czym zajmują się radni dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?
Czym zajmują się radni dzielnicy z Oruni, Lipiec
Fot. youtube.com

Fotografia 1 z 1

Jest ich 15, wszyscy mieszkają na Oruni, Lipcach, lub w Św. Wojciechu - w 2015 roku mieszkańcy wybrali swoich radnych dzielnicowych.

To reprezentanci dzielnicy, ludzie, którzy walczą o sprawy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha i właściwie robią to społecznie.

Tylko 3 osoby z Rady (przewodniczący Zarządu, jego zastępca i przewodniczący Rady) pobierają z budżetu miasta skromne pieniądze (600, albo 300 złotych).

Czym właściwie zajmują się lokalni radni dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha? Jakie zanotowali sukcesy? Co jeszcze chcą zrobić dla tej dzielnicy? Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Agnieszką Bartków, szefową Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Piotr Olejarczyk, portal MojaOrunia.pl: Co w tej kadencji udało się Wam zrobić dla Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha? Jakie sukcesy zanotowała Rada Dzielnicy?

Agnieszka Bartków, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce": Nowa kadencja trwa niespełna rok, a już możemy pochwalić się sukcesami. Udało nam się wspólnie z grupą inicjatywną doprowadzić do postawienia pomnika Inki, antykomunistycznej bohaterki. Nowy pomnik stanął na skwerze przy ulicy Gościnnej. Wnioskowaliśmy też o basen na Oruni i udało się przekonać gdańskie władze do tej inwestycji. Zabiegaliśmy i cały czas zabiegamy o budowę bezkolizyjnych przejazdów kolejowych na Oruni i nasze starania przynoszą konkretne efekty. Prezydent Gdańska ogłosił niedawno, że w tej sprawie toczą się już rozmowy z PKP i jest bardzo duża szansa, że kolejowa spółka pomoże sfinansować wiadukt w ciągu Nowej Podmiejskiej. Byliśmy też aktywni przy projekcie Budżetu Obywatelskiego, zgłosiliśmy kilka wniosków, które zostały przegłosowane przez mieszkańców. I w 2016 roku doczekają się one realizacji.

Co jeszcze chcecie osiągnąć w tej kadencji Rady Dzielnicy?

Przed nami kolejne trzy lata ciężkiej, społecznej pracy. Będziemy pracować nad przygotowaniem dzielnicy do długo wyczekiwanej rewitalizacji. Pracujemy też nad powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego - to ważny dokument, który wyznacza kierunki rozwoju całego Gdańska, w tym i naszej dzielnicy. Cały czas będziemy też zabiegać o budowę bezkolizyjnych przejazdów kolejowych w naszej dzielnicy. Bardzo chcielibyśmy również, by na dzielnicy wybudowano żłobek.

Na niektóre Wasze spotkania przychodzi bardzo mało osób, czasami można odnieść wrażenie, że niewiele osób interesuje się tym, co dzieje się w ich okolicy. Czy macie pomysły, jak wciągnąć mieszkańców w sprawy Oruni, Lipiec i Świętego Wojciecha?

Tak, pierwszy krok został już przez nas zrobiony. Mówię o konsultacjach budżetu Rady Dzielnicy. W budżecie są punkty, które opierają się na aktywizacji mieszkańców. Ponadto w planie mamy postawienie tablic informacyjnych na głównych przystankach dzielnicy - w ten sposób więcej mieszkańców dotrze do naszych informacji. Ruszamy również z nową stroną internetową.

Dziękuję za rozmowę.

Galeria artykułu

 Czym zajmują się radni dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?

Czym zajmują...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

153.19.102.*

13:27, 21/12/15

Dzięki takim ludziom jak p. Agnieszka, + śp. Jurek Samp, Krzysiek Kosik, i inni "Oruniacy", Orunia bardzo zyskuje.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.172.238.*

23:36, 19/12/15

Zgadzam się, że pani Bartków jest bardzo skuteczna. BRAWO

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.8.*

18:05, 19/12/15

Brawo,Pani Agnieszko!Brawo cała Rada Dzielnic!!!3000,00zł dla "SALOSU",to piękna sprawa;ale to nie uratuje tej wspaniałej przed laty organizacji... Wiadomo,kto zniszczył "SALOS".Zajmijcie się mocniej tą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.241.66.*

17:12, 18/12/15

A może spróbować powalczyć o monitoring w Parku Oruńskim ? Radnym dzielnicowym z Brzeźna się udało. http://www.gdansk.pl/urzad/nasze-miasto,512,43690.html

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.241.66.*

15:09, 18/12/15

Dziękujemy .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.102.*

12:54, 18/12/15

Oby wszyscy Radni byli tak operatywni jak p. Agnieszka Bartków. Wszystko Ja interesuje co dotyczy dzielnicy i chętnie, skutecznie pomaga. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. J. Królikowska

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA