Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pogorzelcom z Oruni pomagało mnóstwo osób. "Znakomity odzew!"

 1 dodane: 18:38, 13/01/16

tagi:

Odzew był bardzo duży, na łamach MojaOrunia.pl bardzo pragniemy podziękować osobom, które zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy i darów na rzecz pogorzelców z Oruni - mówią nam osoby zaangażowane w akcję.

Pogorzelcom z Oruni pomagało mnóstwo osób.
Pogorzelcom z Oruni pomagało mnóstwo osób.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O pożarze na ulicy Przy Torze pisaliśmy tutaj. W jego wyniku dach nad głową straciło 10 rodzin.

Od razu ruszyła pomoc dla pogorzelców. Miasto zaoferowało lokale zastępcze - kilka rodzin dostało mieszkania w niedawno wybudowanym budynku na Ubocze 26.

Rozpoczęła się też zbiórka pieniędzy, ale i darów dla pogorzelców - niektóre osoby straciły w pożarze niemalże wszystko. - Odzew był bardzo duży - mówi nam Dorota Bukowska z gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie . - Na podane przez nas konto wpłacono około 3 tysięcy złotych. Najwyższa wpłacona kwota to 500 złotych, ale były też darowizny rzędu 10, czy 20 złotych. Każdy dawał tyle, ile mógł - dopowiada nasza rozmówczyni.

Każdy z pogorzelców dostał też jednorazowy zasiłek w wysokości 3 tysięcy złotych. Chcący pomóc ludzie oddawali używane meble, czy ubrania, które również trafiały do oruńskich rodzin. W akcji brały też udział firmy. - Kołdry, poduszki, ręczniki, odzież - wylicza dary firm Bukowska.

- Pojawił się też sponsor, który wręczył rodzinom bony w wysokości 1000 złotych do jednego ze sklepów RTV-AGD.

Akcja już się zakończyła, a pogorzelcy żyją już w nowych mieszkaniach i powoli stają na nogi. - Jestem po wielkim wrażeniem odzewu ludzi. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiorkę pieniędzy na rzecz pogorzelców z Oruni.

Galeria artykułu

Pogorzelcom z Oruni pomagało mnóstwo osób. "Znakomity odzew!"

Pogorzelcom z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.71.179.*

20:21, 13/01/16

chyba kierownik CPS3 z gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Dorota Bukowska jakiś szacunek się należy

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA